Tekirdağ Manşet Gazetesi

Derneklerini Fesih Ettiler

Cumhuriyet Kadınları Derneği Tekirdağ Şubesi, Genel Merkezilerinin Siyasi bir şekilde hareket ettiğini iddia ederek fesih kararı aldı.
Cumhuriyet Kadınları Derneği Tekirdağ Şubesi, derneği fesih ettiklerini yazılı bir açıklama ile duyurdu.
Yapılan açıklamada Genel Merkezilerinin Siyasi bir şekilde hareket ettiğini iddia ederek şu ifadelere yer verildi;” Bir hayli zamandır yönetim kurulu ve üyelerimiz Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel merkezinin derneğin misyonunu farklı yerlere çekmelerinden dolayı rahatsızlar. Elbette hepimizin ayrı bir siyasî görüşü ve politik kimligi var ve de derneklerin siyasetle ilgilenmeme gibi bir şansları yok. Dernekler her parti ile bölgesel ve ülke çıkarları için toplanabilir ve fikir alışverişinde bulunabilir ancak siyasi bir partinin temsilcisi gibi çalışmak olmaz.
Farklı siyasi partilere üye olan veya hiçbir partiye üye olmayan kişilerin oluşturduğu Dernek amacını gerçekleştirmek için bir araya gelmiş kişilerden oluşan CKD’nin çalışmalarında ve basın açıklamalarında, Vatan Partisi’nin birebir ve eş zamanlı olarak izinden gitmesi ve Dernek içinde CKD Şubelerine ve Üyelerine, Vatan Partisi’nin görüş ve disiplininin dayatılmaya çalışılması sonucunda, Cumhuriyet Kadınları Derneği artık “demokratik bir kitle örgütü olma” niteliğini kaybetmiştir.

Genel Merkezi dernek amacından çok siyasi bir partinin güdümünde ideolojik ve siyasi bir yaklaşımın domine ettiğine şahit olmaktayız. Kendilerininkine benzemeyen ideolojik-siyasi yaklaşımlara karşın tahammül edilmeyişi ve bu düşünce farklılıkları yüzünden Genel Merkezin sürekli tartışmalara ortam yaratması ve farklı görüşleri kutuplaştırmaya çalışması bizlerin motivasyon düşüklüğüne neden olmuştur. Gittikçe artan bu olumsuz duyguların yoğunlaşıp sertleşmesiyle biz Cumhuriyet Kadınları Derneği Tekirdağ Şube Başkanlığı olarak gördüğümüz lüzum üzerine Olağanüstü Genel Kurulumuzda aldığımız karar derneğin şubesinin feshi yönünde olmuştur, kamuoyuna duyurulur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.