Tekirdağ Manşet Gazetesi

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlandı

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 94. yıl dönümünü yayınladığı bir mesajla kutladı.
Başkan Günay kutlama mesajında, 1 Temmuz 1926’da yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu ile Türkiye’nin kendi karasularında egemenlik ve bağımsızlığını ilan etmesiyle birlikte Türk Ulusu’nun denizde de büyük bir zafer kazanmasının 94. yılını kutlamanın bir kez daha mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Bir deniz ülkesi olarak, denizciliğe gereken önem ve önceliğin verilmesinin küreselleşen dünyada ulusal bir zorunluluk haline geldiğini belirten Günay şöyle devam etti:
“Bugün bizlere düşen görev denizciliğimizi gelecek nesillere daha gelişmiş bir halde bırakmamızı sağlayacak çalışmalar yapmak ve projeler üretmektir. Üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde oldukça önemli olan denizcilik sektörümüz, balıkçılık ve taşımacılık yanında, gemi inşa ve yan sanayisini harekete geçiren, yatçılık ve kıyı tesisleriyle turizmi destekleyen ve ülke savunmasında vazgeçilemeyen bir sektördür. Bu anlamlı günde tüm şehitlerimizi bir kez daha minnet ve saygıyla anıyor, başta denizcilerimiz olmak üzere tüm halkımızın Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.