Tekirdağ Manşet Gazetesi

“DAMARLARINDAKİ ASİL KANI KİRLETME”

Ülkü Ocakları ‘Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme’ adlı kampanya ile uyuşturucuya savaş açtı.
Ülkü ocakları Genel Merkezi Uyuşturucu kullanımını engellemek için Türkiye genelinde savaş açtı.
Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkan yardımcısı Selçuk Gündüz, Asena Birim Temsilcisi Çağla Akkaya, Üniversite Temsilcisi Ataberk Akar ve Basın Birimi Başkan Yardımcısı Melis Daşdemir gazetemize gelerek ‘Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme’ adlı kampanyası hakkında bilgi verdi.
Kampanya hakkında konuşan Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkan yardımcısı Selçuk Gündüz, Ülkü Ocaklarının uyuşturucuya karşı savaş açtığını söyledi.
Tekirdağ’da öğrenci nüfusunun ağırlıkta olduğu Değirmenaltı mahallesinde daha fazla uyuşturucu madde kullandığını iddia eden Gündüz, şunları kaydetti;” Geçen yıl, Emniyet Müdürlüğü, Sağlık kurulu ve Ülkü Ocakları olarak Uyuşturucuyla ilgili ortak bir konferans düzenledik. Bu yılda bu tip konferanslara devam edeceğiz. Özellikle Değirmenaltı mahallesinde uyuşturucu madde kullananların sayısı çok fazladır. Özellikle bu bölgede emniyet teşkilatımız ile birlikte çalışmalar yapıyoruz. Uyuşturucu kullanan birisi gördüğümüzde emniyetimize bildiriyoruz. Ülkü Ocakları Genel Merkezi ‘cehalet isimli’ tiyatro ekibi il il gezerek uyuşturucu konundan gençleri bilinçlendiriyor. Bu yıl tiyatro ekibi Tekirdağ’da da tekrar sahne alacak”
“DIŞ GÜÇLERİN OYUNU”
Türkiye’nin son dönemde savunma sanayi gibi bir çok alanda büyük atılım yaptığı, bunun önüne geçmek için Türkiye’nin üzerinde oyunlar oynandığını da dikkat çeken Gündüz, sözlerini şöyle sürdürdü; “2023 vizyonu Türkiye Cumhuriyetinin tekrardan Dünya hakim olacağı dönemdir. Türkiye bölgesel aktör olmaktan çıkıp dünyada kutup tutan bir aktör olmasına çok yakındır. Savunma sanayisinden birçok alana kadar Türkiye büyük atılım gösterdi. Bu yükselişi uyuşturucu ile yok edilmeye çalışılıyor”
“UYUŞTURUCU BEYNİ ÖLDÜRÜYOR”
Uyuşturucunun özellikle beyinde büyük bir tahribat bıraktığını da ifade eden Gündüz; “ Uyuşturucu insanın beyni ve fiziki durumlarını uyuşturuyor. Bu dış güçlerin Türkiye Coğrafyası üzerinde oynadığı bir oyundur. Uyuşturucunun genç yaşlara düşmesi Türkiye’nin genç beyinlerini öldürmektir. Türkiye kendi liderlerini yetiştiremezse 15 Temmuz gibi hain darbe girişimleri olur. Türk gençliği uyuşturucu ile zehirlenirse ülkenin kalınması geriler” dedi.
“TERÖR UYUŞTURUCUDAN BESLENİYOR”
Uyuşturucu terör örgütlerinin para kaynağı olduğunun altını çizen Gündüz;” Alınan her uyuşturucu askerimize polisimize mermi olarak geri dönüyor. Terör örgütleri uyuşturucu karşılığında silah alıyorlar” dedi.
“ GENÇLERİMİZ SOSYAL MEDYA BAĞIMLISI”
Gençlerin Sosyal Medya’da çok fazla zaman harcadıklarını ve yüzden düşünme kabiliyetlerinin zayıfladığının da altını çizen Gündüz; “Mücadelemize sadece uyuşturucu bağımlılığı ile sınır değil. Sosyal medya kullanıcılığı ile de savaş açtık. Gençler gününün 12 saatine yakını sosyal medyada geçiriyor. Biz sosyal medya bağımlılığı ile de mücadele ediyoruz” şeklinde konuştu.
Tekirdağ Ülkü Ocaklarının faaliyetlerinden de bilgi veren İl Başkan Yardımcısı Selçuk Gündüz; “Mustafa Kemal Atatürk için Değirmenaltında mevlit okuttuk. Tekirdağ’ın en büyük mevlit organizasyonuna imza attık. Bayan kollarımızı güçlendirdik. Ülkü Ocakları olarak Kuran-ı Kerim kursu düzenliyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ