Tekirdağ Manşet Gazetesi

“Cumhuriyetimizin temel değerlerinin yılmaz bekçileriyiz”

CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, CHP’nin Cumhuriyetimizin temel bekçileri olduğunu söyledi.
CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, AK Partiyi eleştiren yazılı bir basın açıklaması yaptı.
Saygın açıklamasında AK Parti İktidarını sona erdireceklerini iddia ederek, şunları kaydetti;” Kökleri; 1919 yılında gerçekleşen Sivas Kongresine dayanan Partimiz; -9 Eylül 1923 tarihinde kabul edilen Parti Tüzüğü ile ‘Halk Fırkası’ adı altında siyasi faaliyetine başlamıştır. Siyasi faaliyetler; 1924 yılında CUMHURİYET HALK FIRKASI, 1935 yılında CUMHURİYET HALK PARTİSİ adı ile sürdürülmüştür.
-1980 darbesi yasaklı döneminde çeşitli adlar altında siyasi faaliyetlere devam edilmiş ve nihayet 1995 yılında CUMHURİYET HALK PARTİSİ çatısı altında birleşme sağlanmıştır.
Ülkemiz uzun yıllardır bir başıboşluk içinde türlü ideolojilerin panayırına dönüşmüştür.
Bunun sonucu, çılgınlık boyutlarına varan kargaşadır. Hepinizin çok iyi bildiği gibi Cumhuriyet Halk Partisi ideolojisinin temel dayanakları;
*Eşi emsali olmayan bir Kurtuluş Savaşı sonucunda inşa edilen ve mazlum milletlerin örnek aldığı Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün DEVRİMLERİ ve İLKELERİ,
*Özgürlük, eşitlik, dayanışma, barış, hukukun ve emeğin üstünlüğü, gelişmenin bütünlüğü ve etkinliği, doğanın ve çevrenin korunması, çoğulcu ve katılımcı demokrasiyi esas alan SOSYAL DEMOKRASİNİN EVRENSEL KURALLARI ve
*Anadolu ve Trakya’nın tarihsel ve felsefi birikimidir.
En önemli görevlerimizden biri şüphesiz; son zamanlarda dile getirilmeyen ideolojimizi milletimize ısrarla benimsetmeye çalışmak olacaktır. Partimiz bugün 97nci yaşını kutlarken, değişmeyen HEDEFİMİZ; çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmış bir TÜRKİYE’dir. Bu hedefe ulaşmak için; *Evrensel aklı, sistematik ve dijital düşünmeyi esas alan bir eğitim sisteminin benimsenmesi ve hayata geçirilmesi şarttır.
Ülke yönetiminden sorumlu olanların, özellikle son yıllarda uyguladıkları teslimiyetçi politikaların, emperyalist güçlerin çıkarlarına hizmet ettiği Milletimizce görülmüştür. Ülkemiz; genç nüfusu, kaynakları ve coğrafi konumu itibariyle büyük bir potansiyel güce sahiptir. Bugün ülkemizin en büyük sorunu pandemi değil, iktidarın kötü yönetimidir.
Bizler, Büyük Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin üniter yapısının, Parlamenter rejiminin ve Cumhuriyetimizin temel değerlerinin yılmaz bekçileriyiz.
Bizler, tek adam rejimini sona erdirecek, milletimizi bu cendereden kurtaracak, İKTİDAR olarak aydınlık ufuklara taşıyacak inançlı yürüyüşün, çağdaşlığı benimsemiş olan insanların partisiyiz.
Bizler, Büyük Atatürk’ün ‘’Benim iki büyük eserim vardır. Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir.’’ Sözünün onur ve gururunu yaşayan ve eserlerine canımız pahasına sahip çıkan insanların partisiyiz. Bu inançla İKTİDARA giden kutlu yolda, başta Ulu Önderimiz ATATÜRK, dava arkadaşları, aziz Şehitlerimiz ve ebediyete intikal etmiş kahraman Gazilerimizi rahmet ve minnet duygularımızla anıyor, iktidara gelerek yoksulluk ve yolsuzlukları sona erdirecek olan, çağdaş Türkiye idealinin temsilcisi Cumhuriyet Halk Partisinin 97nci kuruluş yıldönümünü Aziz Milletimiz ile birlikte kutluyoruz. Doğum Günümüz Kutlu Olsun. “

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.