Tekirdağ Manşet Gazetesi

CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tekirdağ’da törenlerle kutlandı.
“ÇELENK SUNMA TÖRENİ İLE BAŞLADI”
İlimizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Valilik önünde Tekirdağ Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı. Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla devam etti.
“CUMHURİYET SOSYAL DÖNÜŞÜMÜN ADIDIR”
Sahil bandında yapılan törende konuşan Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Cumhuriyet bayramınız kutlayarak; “Cumhuriyet; Türkiye için sadece bir yönetim şekli değildir. Cumhuriyet tarihimizin en kapsamlı sosyal dönüşüm hamlesinin de adıdır. Cumhuriyet, getirdiği açılımlarla Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımız görülmemiş bir hareket kazanmıştır” dedi.

Tekirdağ’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Valilik önünde Tekirdağ Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı.
Tören, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla devam etti.
Törene Vali Mehmet Ceylan, Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül, İlhami Özcan Aygun, Garnizon Komutanı Tank Kur. Alb. Albay Cumhur Mustafa Kıcanaoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, il protokolü, siyasi parti temsilcileri, STK’lar, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sahil bandında Vali Mehmet Ceylan, Garnizon Komutanı Tank Kur. Alb. Cumhur Mustafa Kıcanaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın halkı selamlaması ile devam etti.
Törende konuşan Vali Mehmet Ceylan Cumhuriyet Bayramını Kutlayarak; “29 Ekim 1923, Türk Milletinin yüksek karakterinin tecelli ettiği Cumhuriyet idare şeklinin Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edildiği tarihtir. Bu gün, bu yüce mirasın aziz Türk milletine emanet edilişinin 95. yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Cumhuriyeti ayakta tutan yegane kuvvet; milletin kendisidir. Türk milleti, Cumhuriyeti benimsemiş ve bütün değerlerine sımsıkı sarılmıştır. Cumhuriyetimizin temel hedefi; görevlerini yerine getiren, haklarını kullanabilen, özgüveni gelişmiş, üretken bireyleri topluma kazandırmak olmuştur. Bu ülkede yaşayan herkes hürdür, hukuk önünde eşdeğer vatandaştır; temel hak ve özgürlükler kanunlarla çerçevesi çizilen bir sistem içerisinde özgürce kullanılabilmektedir. Herkes, aynı geçmişi ve ortak bir geleceği paylaşmaktadır. Herkes, tasada, kederde ve sevinçte ortaktır. Devlet halkın devletidir, üstün irade ve her türlü yönetim yetkisinin kaynağı millet iradesidir. Büyük Atatürk’ün ortaya koyduğu “Egemenlik; kayıtsız, şartsız milletindir” ilkesi, Devletin ve rejimin temelini oluşturmaktadır. Bütün bunların teminatı; Cumhuriyettir. Ülkemiz, üzerinde bulunduğu coğrafya itibarı ile politik, stratejik ve ekonomik bir cazibeye sahiptir. Bu nedenledir ki; binlerce yıldır bu topraklarda aynı bayrak altında yaşayan insanlar üzerinde hep plan üstüne plan yapılmış, oyun içinde oyun oynanmıştır. Bu haysiyet yoksunu planlar ve uygulayıcısı maşaların varlığını iyi biliyor, her daim uyanık ve hazır olmak zorundayız” şeklinde konuştu.
Cumhuriyet Bayramı kutlamaları tören birliklerinin geçit töreni ile sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ