Tekirdağ Manşet Gazetesi

ÇORLU TSO YENİDEN “A” SINIFI

Çorlu TSO’nun Avrupa Standardlarında hizmet veren beş yıldızlı A (Mükemmel) sınıfında oda olduğu puanını yükselterek bir kez daha tescillendi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından oda sistemlerinin iş dünyası nezdindeki saygınlığını artırılmasını, odalarda sunulan hizmet türlerinin genişletilmesini, hizmet kalitesinin iyileştirilmesini ve Türk Oda sisteminin Avrupa Oda sistemine uyumunun sağlanmasını amaçlayan akreditasyon sistemi kapsamında Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (Çorlu TSO) Akreditasyon Denetimi, 10 – 11 Aralık 2018 tarihlerinde gerçekleşti.
Türk Loydu Denetmeni Olcay Koca tarafından gerçekleşen denetim sonucunda Çorlu TSO’nun Avrupa Standardlarında hizmet veren beş yıldızlı A (Mükemmel) sınıfında oda olduğu puanını yükselterek bir
Denetim kapanış toplantısında konuşan Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan; “60. Yılını kutladığımız Çorlu TSO, Çorlu ve Bölgemiz ile birlikte büyüyerek bugüne gelmiştir. 7 bin 356 üyemiz bulunmaktadır. Bizler üyemize en iyi ve güleryüzlü hizmeti verebilmek için üst yönetimimiz ve personelimiz ile birlik ve beraberlik içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Üyelerimizin beklentilerine en iyi şekilde cevap verebilmek amacıyla yüksek bir tempo içerisinde her anımızı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Yıl içerisinde üyelerimizin mesleki faaliyetlerinin güçlendirilmesi için eğitim, organizasyon ve seminerler düzenliyoruz. Hazırladığımız projelerle birlikte odamızın kurumsal gelişimine büyük önem veriyoruz. Bizler, sanayicisiyle, esnafıyla ilçemizin ekonomik ve sosyal refahının lokomotifi olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” açıklamasında bulundu.
“2018 – 2021 stratejik planımızı akreditasyon sistem maddeleri ışığında hazırladık”
Volkan; “Akreditasyon sistemi sayesinde çalışmalarımızı programlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Akreditasyon yaşayan bir süreçtir. Bu süreç tüm oda/borsa üst yönetiminin ve çalışanlarının sorumluluğundadır. Büyük sorumlulukları üstlenerek hizmet kalitemizi daha ileriye götürmek zorunda olduğumuz bilinci ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. 2014- 2017 yılı stratejik planımızı başarıyla tamamlayıp 2018 – 2021 stratejik planımızı akreditasyon sistem maddeleri ışığında hazırladık” ifadelerini kullandı.
“‘A’ Sınıfı Mükemmel Oda Hizmet Belgemizin Tescillenmesi, Vermiş Olduğu Emeklerin Bir Meyvesidir”
Yılda 2 defa düzenlediğimiz yönetimi gözden geçirme toplantılarımız ile süreçlerimizi denetledik diyen Volkan; “3 ayda bir yapılan akreditasyon izleme komitesi toplantıları ile stratejik planımızı sürekli takip ettik. Sonuç olarak akreditasyon sistemi ile sadece ücret karşılığı belge veren oda anlayışından uzaklaşarak, üyeleri ile sağlıklı ilişkiler kurmayı başarmış ve onların yönlendirmeleri doğrultusunda hizmetlerini tanımlamış üyelerine ve içinde bulunduğu topluma karşı sorumluluk sahibi bir kurum olmayı kendimize ilke edindik. ‘A’ sınıfı mükemmel oda hizmet belgemizin taçlanarak bir kez daha tescillenmesi bizlerin vermiş olduğu emeklerin bir meyvesidir. Üyelerimizden aldığımız güçle, durmadan Çorlu ve Bölgemiz için çalışacağız” dedi.
Çorlu TSO Yeniden A Sınıfı
Kapanış toplantısında denetimle ilgili açıklamada bulunan Türk Loydu Vakfı Denetçisi Olcay Koca; “Bugün gerçekleştirdiğimiz denetimde Çorlu TSO’nun iyi uygulamalarını ve başarılarını gördük. Akreditasyon Sistemi’ni tüm personel ve yöneticiler olarak benimsemiş ve içselleştirmişsiniz. ABugüne kadar gerçekleştirdiğim tetkikler arasında en yüksek puan alan yerlerden bir tanesi Çorlu TSO’dur. Akreditasyon denetiminde Avrupa Standartlarında hizmet veren beş yıldızlı A (Mükemmel) sınıfında oda belgenizin yeniden tescillenmesi gerektiğini raporumda ileteceğim. Başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ