Tekirdağ Manşet Gazetesi

ÇORLU SAVUNMA SANAYİ GÜÇLENİYOR

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (Çorlu TSO) ve SAHA İstanbul arasında “Çorlu Savunma Sanayi Geliştirme İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Odamızda gerçekleştirilen imza törenine, Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan, Meclis Başkanı Erdim Noyan, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Manav, Genel Sekreter İbrahim Karağöz, SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş ve Deniz Projeleri Koordinatörü Levent Kerim Uça katıldı.

ODAMIZDA KURULACAK “SAHA İSTANBUL İRTİBAT OFİSİ” İLE SANAYİCİLERİMİZ GÜZEL İŞLERE İMZA ATACAKLAR

Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan imza töreninde yaptığı konuşmada; SAHA İstanbul ile işbirliğini geliştirme noktasında önemli bir protokol imzaladıklarını belirterek, “Odamız bünyesinde kurulacak SAHA İstanbul İrtibat Ofisi ile sanayicilerimiz savunma sanayi konusunda güzel işlere imza atacaklar. Bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş de Çorlu’nun önemli bir üretim potansiyeli olduğunu belirterek, “Bu bölgede savunma sanayinde faaliyet gösterebilecek potansiyeli olan çok sayıda firma var. Bu uygulama ile güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

SAHA İSTANBUL’UN TECRÜBESİ, ÇORLU’NUN ÜRETİM GÜCÜ İLE BULUŞUYOR

Çorlu Savunma Sanayi Geliştirme Programı kapsamında imzalanan bu protokol ile Çorlu TSO üyelerinin savunma sanayii, sivil havacılık ve uzay sektörlerinde üretim yapmaya teşvik etmek üzere; bilgilendirilmesi, projelerden haberdar edilmesi, projeler etrafında kümelenmesi ve ana yüklenicilerle birlikte çalışma ortamının sağlanması amaçlanıyor.

Üniversitelerle sanayinin senkronize çalışmasının sağlanması, devlet desteklerinin protokol konusu ana sektörlerdeki projelere yoğunlaştırılması, ülkede olmayan ve fakat mutlaka olması gereken üretim yeteneklerin ülkeye kazandırılması, yurt dışı pazar arayışına destek verilmesi hususları imzalanan “Çorlu Savunma Sanayi Geliştirme İşbirliği Protokolü ”nün hedefleri arasında yer alıyor.

ÇORLU – İSTANBUL ARASINDA BİLGİ VE ÜRETİM KÖPRÜSÜ KURULUYOR

Protokol kapsamında; oda üyeleri ve SAHA İstanbul üyeleri arasında iş birliği ve dayanışma ortamı oluşturulacak. Savunma sanayii, sivil havacılık ve uzay sektörlerine yönelik sistem ve alt sistem projelerinde Çorlu TSO ve SAHA İstanbul üyelerinin birlikte iş yapmaları sağlanacak ve bilgi paylaşımına imkan verilecek. Sektörün gelişimine yönelik; fuar, sergi, eğitim, seminer, konferans ve çalıştay gibi etkinlikler düzenlenecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.