CHP’li Vekiller Mazbatalarını Aldı

Yapılan Genel seçimde Milletvekili olarak seçilen CHP’li siyasiler Mazbatalarını aldı.
Yapılan Genel seçimde, CHP’nin listesinden Milletvekili seçilen İlhami Özcan Aygun, Cem Avşar ve Nurten Yontar, İl seçim kurulunda düzenlenen törenle mazbatalarını aldılar. CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak ise törene katılmadı. Öztrak’a iletilmek üzere mazbatasını Tekirdağ CHP İl Başkanı Volkan Nallar aldı.
Törenin ardından Tekirdağ CHP İl Başkanı Volkan Nallar, CHP Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun, Cem Avşar ve Nurten Yontar açıklama yaptı.
Tekirdağ CHP İl Başkanı Volkan Nallar açıklamasında CHP’nin, depremzedeler ile ilgili çıkan olumsuz haberlere cevap vererek, şunları kaydetti;” CHP olarak deprem bölgesine bir çok yardımlar yaptık. Büyükşehir Belediye Başkanımızın ilk günden beri depremzedelere otellerde nasıl ağırlayarak her türlü ihtiyaçları giderildi. Bunları biz hiçbir zaman basının önünde konuşmadık. Deprem bölgesine giderek çadır kurarken basınla paylaşmadık. Bir elinin verdiğini diğer elin görmesin diye düşünüyoruz. Bu emeklerimize karşın, bize sorulmadan yapılan asılsız yapılan haberler yüzünden kötü anılmaya başladı. Ancak bize bilen biliyor. Bizim veremeyeceğimiz hesap yok. Yapmış olduğum hareketten dolayı çok pişmanım. Beni ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’ı linç edilmeye çalışıldığında Keşke bu haberi yapan, arkadaşların oraya 3 gün boyunca ulaşılamadığında, Antalya’da ki 5 Yıldızlı otellerden insanlar kapı dışarı edildiğinde keşke o haberleri de yapabilselerdi. Keşke benim o hareketim yerine 5-6 yaşında çocukların tacize uğradığı haberleri de yapabilselerdi. Keşke kadın cinayetlerini gündeme taşıdığımızda bu haberleri yapabilselerdi. Bizi oy alabilmek uğruna saçma sapan şeylerle itham edildik. Radyo programında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak’ın sözlerini çaptırdılar. “
“Tekirdağ Çok İyi Biliyor”
CHP’nin Milliyetçi bir parti olduğunu da belirten İl Başkanı Nallar, sözlerini şöyle sürdürdü;” Tekirdağ avuç içi kadar bir yer. Hepimiz birbirimizi iyi tanıyoruz. Bizlerin ne kadar Milliyetçi insanlar olduğunu herkes biliyor. Seçim ve kendi çıkarları uğruna Milletvekili oylarını yakalayabilmek uğruna maalesef Memleketimizin köylerinde dolaşarak bizlerin terör örgütü ile beraber olmakla suçluyorlar. Bunları tanıyoruz. Daha önce beraber sevinip beraber üzüldüğümüz insanlar. Kimin ne olduğunu, kimin terör örgütü ile olduğunu Tekirdağ çok iyi biliyor”
Tekirdağ CHP İl Başkanı Volkan Nallar ayrıca seçimlerden sonra yerel seçimler için sokağa ineceğini ifade ederek;” 5 Gün sonra yerel siyaset başlayacak. Ben o zaman siyasetin nasıl yapıldığını herkese ahlaklı bir şekilde göstereceğim. Basın mensuplarından doğru siyaset yaparken bizim yanımızda olmasını istiyorum” şeklinde konuştu.
“Millet İttifakı Tekirdağ’da 5 Milletvekili Çıkardık”
CHP’nin listesinden Milletvekili olarak seçilen DEVA Partili Cem Avşar ise Kılıçdaroğlu’nu Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı Yapmak için çalıştıklarını ifade ederek, şunları kaydetti;” Millet İttifakı Tekirdağ’da 5 Milletvekili çıkarmıştır. Pazar günü İnşallah Kemal Kılıçdaroğlu’nu Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı Yapmak istiyoruz. Biz buraya görevimizi yapmaya geldik. Törenden sonra çalışmalarımıza devam edeceğiz. Biz hedefimize kitlendik. Bu gündeme fazla kulak vermeden Türkiye’nin büyük sorunlarına odaklanacağız.”
“Tekirdağ’ı Çok İyi Temsil Edeceğim”
CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar ise Tekirdağ’ı Türkiye’de çok iyi temsil edeceğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü;” Çok mutlu ve gururluyum. Şehrimi Türkiye’de çok iyi temsil edeceğime inanıyorum. Kadınların ve zor durumda olan çocukların haklarını savunacağım dan emin olabilirsiniz. İstanbul sözleşmesinin kaldırılması dolayısıyla 2 yaşındaki bir çocuğumuzu kaybettik. Biz asla terör örgütleri ile bir arada değiliz. HÜDAPAR ile asla değiliz. Ben bu seçimin Kadınların ve gençlerin seçimi olduğunu düşünüyorum. Kadınlar ve gençler kendi geleceklerini oylatacaklar. Aydınlığa çıkışı sağlayabilmemiz için Pazar günkü seçimde çok dikkatli oy kullanmasını istiyoruz. “

“PKK terör örgütüdür”
CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ise CHP’nin hiçbir şekilde PKK terör örgütü ile bağı olmadığını ifade ederek;” PKK tarafından tek saldırıya uğrayan lider Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Ama çamur at izi kalsın ile üzerimize atılanları biz aynen geri iade ediyoruz. PKK terör örgütüdür. Terör örgütünü lanetliyor, bu bize karşı söylenen söylemleri geriye iade ediyoruz. Son dönemdeki siyaset çok çirkinleşti. Tamamen bel altına indi. Çamur at izi kalsın ile buraya gelindi. Bunun hesabını sonra soracağım. Birilerini karalayarak siyaset yapılmaz. Siyaseti yaptıklarını ve yapacaklarını anlatarak yaparsın. Her şey güzel olacak. Pazar Günü Akşamı 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu olacak diyoruz” şeklinde konuştu.
Basın açıklamasında Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ve Parti Üyeleri katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.