Tekirdağ Manşet Gazetesi

CHP SEÇİM STARTI VERDİ

CHP Mahalli İdareler Seçim startını verdi
CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı Karaevli Düğün salonunda Mahalli İdareler seçimi ile ilgili seçim startını verdi.
Yapılan toplantıya CHP Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer, İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ekrem Eşkinat, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe CHP İl Başkanı Ali Işıkgör, CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İsmail Öztürk ve parti üyeleri katıldı.
Programda konuşan CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Tekirdağ’da daha önce tüm Belediyeleri kazandıklarını ifade ederek;” Her bir başkan adayımız Tekirdağ demek. Her bir başkan adayımız CHP, hizmet ve Tekirdağ Sevdası demek. Bizler bu yola çıkarken bir hedefimiz vardı. 12-0 yaptık. Millet İtifakı’nı yaparken hedefimiz yine mevcut belediyelerimizi kazanmaktı. Bu bize yetmez. Biz, bizde olmayan diğer il ve ilçelerimizde olan belediyelerimizi de kazanmak istiyoruz. Diğer belediyeleri de Millet ittifakı ile kazanacağız” dedi.
“BİR TANE KARA LEKE YOK”
CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ise Belediye başkanlarının başarılı bir şekilde görev yaptıklarını belirterek şunları; “Türkiye’yi değiştiren, Ülkeyi Kuran bir Partinin bir neferiyim. 2014 seçimlerinde 12 belediye başkanımıza gurur vermiştiniz. Aynı onur ve gururu 31 Mart akşamı Tekirdağ halkımız tekrar başkanlarımıza vereceklerdir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ankara’da ki Belediye başkan adayları tanıtımında biz kürsiye 12-0 yapan belediye olarak kürsüye çağrıldık. Türkiye’de 12-0 yapan tek Belediye Tekirdağ’dır. Onun gururunu ve onurunu yaşadık. Bu gurur ve onuru yaşatan, Türkiye de bize model yapan Tekirdağlı hemşerilerimize bu onur için teşekkür ediyorum. 4,5-5 yıldır Belediye Başkanlarımız Tekirdağ’ı yerin altını ve üstünü nakış nakış incelediler. Bu süreçte çamurlu yollardan asfalt ile yürüyeceğimiz yollara geldik. Bizim Belediye Başkanlarımız gece gündüz demeden 24 saat emek verdiler. Şimdi hesap verme zamanı geldi. Hiç birinin anlında bir tane kara leke yok. Bu onur ve gurur bize yeter”
“BİR DÖNEM DAHA GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ”
Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ekrem Eşkinat da bu seçim dönemi de CHP’li belediyelerin kazanacağını iddia ederek, sözlerini şöyle sürdürdü;”Biz birlik ve berberlik içinde yolumuza devam ediyoruz. Burada bir demokrasi gücü var. Bu topraklarda CHP’nin bir egemenliği var. Burada Mustafa Kemal Atatürk’ün izleri var. Birileri çıkıp ta siyaset mühendisliğiyle bunu bozamazlar. Burası Atatürk’ün toprakları. Burada aldığı emaneti anlı ak, 5 yıl taşımış, Belediye Başkanları var. Bizim derdimiz yaşadığımız şehre hizmet etmek. Bizim derdimiz, yaşadığımız şehre borcumuzu ödemek. Bu şehir sayesinde var olduk. Bu şehre görevimizi yapmak bizim birinci vazifemizdir. Bizim başka bir vazifemiz de yok. Ama bizim ihtiyacımız olan bu borçlu olduğumuz şehrin farklı bir şehir olduğunu, bu şehrin bizi yetiştirdiğini herkese göstermek. Biz bu seçime hazırız. 5 yıldır yolumuza düm düz devam ediyoruz. Hiç eğilip bükülmedik. Biz yolumuza 5 yıl daha devam edeceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile birlikte bütün engellemelere rağmen bu şehri olması gereken yere getireceğiz. Buna şerefimiz ve namusumuzun üzerine söz veriyoruz. Yapacağımız projelerde bizi geciktirebilirler ama vaz geçiremezler diye her zaman söylüyoruz. Biz hiçbir zaman vaz geçmeyeceğiz. Biz ne dolgu alanından ne iskelede balık tutmaktan ne marinanın arkasında sosyal donatı alanında vakit geçirmekten, nede bize deli pösteki sayar gibi 600 tane çukur açtıran Edirne Anıtlar Kurulu marifeti ile pirincin taşlarını ayıklatan. Trakya’nın bütün çocukları için 52 dönüme yayılmış, 80 Milyonluk bir yatırım önüne açacağız. Bunun ihalesini Yap işlet- devret ile verdik. Proje hazır her şey tamamdı. Biz anda birilerine bu yerde tarihi eser olabilir diye vahi geliyor. Keşke orada tarihi eser olsa. Kazıyoruz kazıyoruz bir şey çıkmıyor. Çıkmayacağını onlarda biliyor. Ama onlar bizi durdurmaya çalışıyorlar. Bunları onlar proje diye bekletip, seçim vaadi olarak sunmak istiyorlar. Güç bende daha fazla verirseniz bunları yaparım de. Bunlar ham hayal. 5 yıl daha bizi durduramazlar. Bazı şeyleri söylemiyorsak efendiliğimizden söylemiyoruz. Biz taşkın derelerin üzerlerini kapatılmayacağını bilecek kadar normal zekaya sahibiz. Vatandaşlı bunlarla kandıramazsınız. Vatandaş biliyor, cin gibi. Hala belediye binalarını yapamadılar diyorlar. Bu yollar bitmeden, bu vatandaş huzura kavuşmadan, bizim nasıl bir binada olduğumuzun hiçbir önemi yok. Vatandaşın ihtiyacı tamamlanır sonra belediye kendi ihtiyacını tamamlar. Vatandaşlarımız çamura basarken ben 5 yıldızlı Belediye binasında oturacak adam değilim.”
“YATIRIMLARIMIZ ENGELLENDİ”
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise yatırımların engellendiğini öne sürerek, şunları kaydetti;” Tekirdağ’ın nüfusu devamlı artıyor. Tekirdağ’ın Sanayi, Tarım hayvancılık, Üniversite, Turizm, Lojistik vizyonları var. Türkiye’nin hiçbir yerinde böyle bir geniş vizyona sahip başka bir il yok. Buna rağmen 176 projede 1 trilyon 900 Milyon yatırım yaptıysak, daha bu kadara ihtiyaç varsa Tekirdağ’ın 17 yıllık AK Parti iktidarında ne kadar geri bırakıldığını, ne kadar ihmal edildiğinin en güzel örneğidir. Biz temiz çevre hesabı içerisindeyken olmayan kanalizasyonu yaparken, olmayan yağmur ve içme suyu borularını değiştirirken, ayağına naylon bağlayarak, çizme giyerek komiklik yapan insanlar, 10 yıldır Ülkenin güldüremedikleri yüzünü bu şekilde güldürmeye çalışıyorlar. Kendi hizmet binamızı açmak için proje yarışması açıktık. Bir mimari projede bir projemiz birinci oldu. İller bankası ile bu projenin 173 trilyonluk bir ihale. Borçlanma olayında bakanlık hiçbir engel yok. İller bankası Büyükşehir Belediyesi bina yapılıyor. Yerimizde hazır. Çok da güzel gidiyor. Her 15 günde bir gidip brifing alıyoruz. 1 Temmuz 2017 tarihinde Devam eden Büyükşehir hizmet binasını bundan sonra para göndermeyeceğiz diye bir yazı geldi. Daha sonra döviz kurları dalgalanmaya başladı. Demir ve çimento fiyatları katladı. Müstaitte kamu ihale kurulundan yetki alarak ayrıldı gitti. Daha sonra aramızdan Kendi binanızı yapamıyor diye laf çıkardılar. Belediye Binasının yapı ile ilgili kaynak bulmak için birkaç kişi daha devreye soktu. Rica ettik 50 Milyon Lira para gönderdi. Tekrar ihaleye çıktık ama fiyatlar almış başını gitmiş. Yani bu gün ciddi bir zararla bu Büyükşehir binasını engellediler. Hem de Tekirdağlılara büyük zarar verdiler. Şimdi Şubat ayında tekrar ihaleye çıkacağız. Bu ihaleyi ister versinler ister vermesinler”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ