Tekirdağ Manşet Gazetesi

Çetin’le Yola Devam

AK Parti Süleymanpaşa 3. Olağan Kongre Sezai Çetin, tekrar Başkan seçildi.

“AK Parti’yi 1. Sıraya yerleştireceğiz “
Kongrede konuşan AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin; “Belediyelerimiz örnek çalışmalarıyla Rol Model olacak. İnanmak başarmanın yarısıymış. Yenilenen kadrolarımızla daha azimle çalışacağız ve 2024 yılında Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı olacağız. Yapılacak olan Milletvekilleri seçimlerinde de Tekirdağ’da AK Parti’yi 1. Sıraya yerleştireceğiz” dedi.
“1.5 Yıldır tarih yazıyoruz”
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ise; Seçimlerde milletimizin teveccühleri ile göreve gelmiş olduğum Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı’nda 1.5 yıldır tarih yazıyoruz. Bu şehirde artık laf değil, hizmet üretiliyor. Allah’a hamdolsun, Ak Partili diğer 3 Belediye Başkanımız ile bu şehirde, Tekirdağ’ımızda Cumhur İttifakı’nın Gönül Belediyeciliği anlayışı ile hizmet etmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

“Ak Parti , Gönül Belediyeciliğidir”
AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan ise; “ Süleymapaşa’nın gönül belediyeciliği yaptığını ifade ederek, şunları kaydetti;” Ne mutlu bize ki Süleymanpaşa, emanet hukukuna sonuna kadar riayet edilen kardeşlerimize emanettir. Süleymanpaşa Belediye Başkanımız ve ekip arkadaşlarına, Süleymanpaşa’da emanete riayet eden ve elinden, belinden emin olunan kişiler oldukları için teşekkür ediyorum.”

AK Parti’nin Süleymanpaşa olağan 3. Kongresi İsmet İnönü Spor Salonunda yapıldı.
Kongreye AK Parti MYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Hayrabolu Belediye Başkanı Osman İnan, M.Ereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, TSO Başkanı Cengiz Günay, CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcığlu, MHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Hüseyin Üretürk ve Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri katıldı.
Kongrede konuşan AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin, Süleymanpaşa Belediyesini kazanmak için büyük bir mücadele verdiklerini söyledi.
Mücadelenin sonunda Süleymanpaşa Belediyesinin kazandıklarını ifade eden Çetin, şunları kaydetti;” 2019 Ocak ayından bugüne göreve geldiğimizde Süleymanpaşa Belediyesini almak için ne gerekiyorsa yapaya çalıştık. Mahalle Başkanlarımız, Belediye Meclis Üyelerimiz ve il-ilçe Başkanlarımız Tekirdağ’da
Süleymanpaşa Belediyesini almaya inanmıştık. 4 yıl boyunca Belediye Meclis Üyesi ve Gurup Başkan Vekili olarak adeta İstanbul’un surlarını dövercesine 10 Meclis Üyesi arkadaşımla beraber, gerekli muhalefeti yaptık. Teşkilatlılarımızın büyük katkısıyla ve 31 Mart gecesi Milletimizin teveccühü ile büyük bir başarı elde ettik. Doğduğum yer olan Keşan’da Doyduğum yer olan Süleymanpaşa’da da Belediye kazandık. Bu seçilerde adeta Trakya’da bir devrim yaşandı. Başarı elde etmek çalışmayı gerektirir. Fakat başarıyı sürdürebilmek ondan daha büyük mahareti gerektir. Bugün bir milat olsun. 2024 Yılında yapılacak olan Büyükşehir Belediye Başkalığı seçimini de inşallah, şu anda görevde olan Belediyelerimiz örnek çalışmalarıyla Rol Model olacak ve 2024 yılında Büyükşehir Belediye Başkanlığını AK Parti Kadroları ile yöneteceğiz. İnanmak başarmanın yarısıymış. Yenilenen kadrolarımızla daha azimle çalışacağız ve 2024 yılında Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı olmak üzere yapılacak olan Milletvekilleri seçimlerinde de Tekirdağ’da AK Parti’yi 1. Sıraya yerleştireceğiz.”
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Ak Parti’nin Gönül Belediyeciliği anlayışının Cumhur İttifakı’nın tüm mensupları ile her yerde hizmet ettiğini ifade etti.
Yüksel konuşmasında : “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde hizmet yolumuza devam ediyoruz. 12 Yıldır Ak Parti Teşkilatlarında görev yapan bir kardeşinizim. Üzerimde olan hakkınızı ödeyemem. Seçimlerde milletimizin teveccühleri ile göreve gelmiş olduğum Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı’nda 1.5 yıldır tarih yazıyoruz. Bu şehirde artık laf değil, hizmet üretiliyor. Allah’a hamdolsun, Ak Partili diğer 3 Belediye Başkanımız ile bu şehirde, Tekirdağ’ımızda Cumhur İttifakı’nın Gönül Belediyeciliği anlayışı ile hizmet etmeye çalışıyoruz.
2024’TE TÜM TRAKYA GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ İLE TANIŞACAK
Yüksel konuşmasının devamında, Trakya Bölgesi’ndeki tüm il, ilçe ve belde belediyelerinin gönül belediyeciliği ile tanışacağını ifade ederek : “O bunu dedi, bu bunu dedi ile işimiz yok. Biz milletimize hizmet yolunda ne kadar çalışabiliriz, ne kadar uykusuz kalıp iş üretebiliriz onun peşindeyiz. Biz Süleymanpaşa’da yaşayan, Ak Parti’ye oy vermiş ya da vermemiş olsun tüm vatandaşlarımıza hizmet götürmek ile hükümlüyüz. Bize uyku haram, bize ayrımcılık haram, fitne haram. Eğer ki Büyükşehir’de 1.5 Katrilyon bütçesi olan bir ilde, Çorlu’da, Çerkezköy’de, Malkara’da, Şarköy’de maaşları ödeyemeyecek belediyeler varsa, hizmet alamayan hemşerilerimiz varsa biz bu milletin hakkını ödeyemeyiz. Biz Süleymanpaşa’da göreve geldiğimizde bizden öncekilerin 5 yılda, 10 yılda yapamadıklarını biz 1 yılda yaptık. Sadece Süleymanpaşa’nın sokaklarında 800 Bin Metrekare yol yaptık. Allah izin verirse görevimizin sonuna kadar 1 Milyon Metrekare yol yapacağız. Bu şehirde yol demek, medeniyet demek. Gönül Belediyeciliğinden önce bu şehirde çöp, çukur, çamurun yaşandığını biliyoruz. Allah’ın izniyle, 2024’te sadece Tekirdağ’da değil, tüm Trakya’da gönül belediyeciliğini hissettirmemiz gerekiyor” dedi.

“Süleymanpaşa Çok Önemli”
AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan ise AK Parti İçin Süleymanpaşa’nın çok önemli olduğuna vurgu yaparak; “İlçe kongrelerimizin 9’ncusunu gerçekleştirmenin heyecanı içindeyiz. Süleymanpaşa benim için büyük bir önem arz etmekte. Burada doğdum, işim burada, karnım burada doğuyor. Ömrümün bütününü burada geçirdim. Büyükşehir olmadan öncesini düşünüyorum. Süleymanpaşa, bundan öncesine buradakiler için Tekirdağ’dı. Hala da aynı duygular ile bu şehre bir bütün olarak bakıyoruz. Makamlar, mevkiiler gelir geçer. Ancak bunlar bize emanettir. Bize emanete ihanet yakışmaz. En iyisini yapmaya, en doğru şekilde yapmaya gayret ederiz. Emanet, namustur. Emanete sahip çıkmak imandandır. Yaptıklarınızı kimse görmese de, Allah’ın gördüğünü bilirsiniz. El-Emin olmak hazreti peygamberimizin sıfatıdır. İnsanların elinden, belinden, dilinden zarar gelmeyeceğine emin olunan kişi olmaktır. Ne mutlu bize ki Süleymanpaşa, emanet hukukuna sonuna kadar riayet edilen kardeşlerimize emanettir. Süleymanpaşa Belediye Başkanımız ve ekip arkadaşlarına, Süleymanpaşa’da emanete riayet eden ve elinden, belinden emin olunan kişiler oldukları için teşekkür ediyorum. Ak Belediyeciliğin, Gönül Belediyeciliğinin birer temsilcisi oldukları için Ak Parti’nin teşkilat mensuplarına da teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün burada sizlere hizmet etmek için göreve talip oldum diyen dava arkadaşlarımıza arkanızdayız, yanınızdayız demeye geldik. Bizim kardeşlerimiz; 10 yıldır çalışmayanların, vizyonsuzlukları ile bizlere vakit kaybettirenlerin, dededen toruna halkçılık kisvesi altında vatandaşlarına yukarıdan bakanlardan değil hiçbir makama talip olmadan sadece hizmete talip olanlardır. Cumhurbaşkanımız, liderimiz, Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde çıkmış olduğumuz bu yolda; hizmete talip olan, emanet ehli olduklarından emin olduğum kardeşlerimin yüzümü yere eğdirmeyen bu dirayetli duruşları olduğu sürece onların bazen önünde, bazen arkasında ama en önemlisi de her zaman yanlarında olacağıma söz veriyorum. Yeni yönetimin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi

“Destan Yazdık”
AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel ise AK Parti’nin Süleymanpaşa Belediyesinin kazanarak desten yazdıklarını ifade ederek, şunları kaydetti;” 31 Mart 2019 dan beri artık Gönül belediyeciliği ile başlayan Süleymanpaşa, Kapaklı ve Hayrabolu’da çok farklı bir Belediyecilik anlayışını görüyoruz. Tüm Belediye Başkanlarımızı ve Aramıza Katılan Marmara Ereğlisi Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Tekirdağ’ımızın için gecesini gündüzüne katan bir kadroyuz. Tüm teşkilatlarımızla birlikte tüm Tekirdağ’ımızın yükünü taşımak konusunda kararlıyız, azimliyiz. 31 Mart tarihinde Cumhur İttifakı ile beraber Süleymanpaşa ’da destan yazarak zafer kazandık. Yazılan bu destan sonucunda 205 bin Süleymanpaşa’lı hemşerilerim iyi ki AK Partili belediye seçtik dediler. Her geçen gün hizmetlerimizin arttığını görüyoruz. Gittiğimiz her yerde halkımızla konuştuğumuzda büyük heyecan ve mutluluk duyduklarını söylüyorlar. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’i ve ekini tebrik ediyorum. Gelecek nesillerimize daha iyi bir Tekirdağ ve Türkiye bırakmak için çalışacağımıza söz veriyorum.”
“Büyükşehir’i kazanacak irade”
AK Parti MYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş ise
AK Parti’nin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesini kazanacak irade de olduğunu ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel’den sonra konuşma yapan MYK Üyesi Mustafa Ataş, katılımcıları selamlamasının ardından konuşmasında Süleymanpaşa’lılar ile bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti. Ataş konuşmasında :
“Kuruluşundan bu güne kadar gerek Tekirdağ İl Teşkilatımıza, gerekse tüm ilçe teşkilatlarımızda görev yapan kardeşlerimize bu zamana kadar yürütmüş oldukları çalışmaları için kendilerine teşekkür ediyorum. Yapılacak kongremizin göreve gelecek arkadaşlarımızın hayırlı çalışmaları ile Büyükşehir’i kazanacak iradeye sahip olduklarına inanıyorum.
Sizler ile kucaklaşmayı, el sıkışmayı çok arzu etmemize rağmen pandemi sürecinde çocuklarımız ile torunlarımız ile kucaklaşamaz olduk. İnanıyorum ki bu bir imtihandır. Rabbim bizleri bu imtihandan alnımızın akıyla çıkarsın. Rabbim bu salgın sürecinde canla başla çalışan sağlık çalışanlarımıza güç kuvvet versin. Rabbim onları esirgesin inşallah.
Kıymetli kardeşlerim, Türk toplumunu benimseyemeyen, Türklük ile düşmanı olan zalim güçlerin, Ermenistan’ın kardeşimiz, iki ülke tek millet dediğimiz Azerbaycan’a haince saldırdığını öğrenmiş bulunmaktayız. Bilinmelidir ki, Azerbaycan’a yapılan saldırı bize yapılmıştır. Dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın yanında dimdik ayakta duracağız. Dualarımız onlar ile beraberdir.
İktidar olduğumuz günden bu güne kadar Türkiye’de bir çok hizmete imza atmış kadrolarız. Belki 100 yıl boyunca bu millete kazandırılmamış hizmetleri milletimize ulaştırmış bir iktidarız. Bu uğurda evini, ailesini, çocuklarını ihmal etmiş teşkilat mensuplarımızı tebrik ediyorum. Son genel seçimlerde Cumhur İttifakı olarak ülkemizin geleceği ve milletin geleceği doğrultusunda güçlü bir diyaret göstermek suretiyle, milletimizin kalkınması konusunda büyük bir irade gösteren Milliyetçi Hareket Partisi mensuplarına da teşekkürlerimi ve tebriklerimi sunuyorum.
Önümüzdeki süreçte aşılamaz dediğimiz sorunları, Cumhur İttifakımızın mensupları ve sizlerin de desteği ile aşacağız.”
Konuşmaların arından tek liste olarak yapılan seçimde Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin tekrar başkan seçildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.