Tekirdağ Manşet Gazetesi

“ÇADIR KURAR YOLUMUZA DEVAM EDERİZ”

İYİ Parti GİK üyesi ve Trakya Teşkilat Kurucusu Av. Mehmet Tolga Akalın ve İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya CHP ile yapılan seçim ittifakı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İyi Parti Tekirdağ İl Başkanlığı Ticaret ve Sanayi Odasında seçim ittifakı ile ilgili toplantı düzenledi.
Toplantıda konuşan İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, seçimlerle ilgili İYİ Parti’nin bir rapor sunduğu ancak bu raporun CHP tarafından dikkate alınmadığını söyledi.
80 bin seçmenin hakkını koruyacaklarının ifade eden Alkaya, şunları kaydetti;” ‘’Bugün ki basın toplantımızın amacı 31 Mart tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerde CHP ile yapılmış olan ittifak ile ilgili basınımızda yansıyan şeklini burada tekrar İYİ Parti olarak karar verilmesidir. Tekirdağ’da il genelinde İYİ Parti’ye oy veren 80 bin seçmenin hakkını koruyacağız. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli seçimlerde, İYİ Parti ile CHP arasında yerel seçimler çerçevesinde güç birliği yapılmasına karar alınmıştır. İYİ Parti Tekirdağ İl Teşkilatları olarak bu işbirliği ruhuna uygun davranmış, ilkeli siyaset ve sorumluluklarımızdan taviz vermemiştir. Partimize oy vermiş 80 bin seçmenimizin hakkını koruyarak yapılacak görüşmeler sonucunda adayların ilan edileceği belirtilmiştir. Genel Merkezimizden tarafımıza gönderilen bilgi doğrultusunda ilimizde seçmen sayısına göre bir büyük ilçe ile iki büyük ilçe gibi tarafımıza verileceği, oy oranımızın korunacağı belirtilmiş olup konu tarafımızca da seçmen kitlemize ve teşkilatlarımıza da bu şekilde anlatılmıştır. Genel Merkeze sunulan Tekirdağ raporunun CHP tarafından dikkate alınmadı. Bizim ilk etapta vermiş olduğumuz bölgesel raporda, ilk önce oy varlığımızı korumaktır. Yeni Kurulmuş ve 1 senede seçime girmiş bir partinin ilk seçimlerde almış olduğumuz oy oranını korumaktır. Bizim burada ilçe pazarlığımız yok. GİK Üyemizin de söylediği gibi ortak müşterek bir noktada hareket etme noktasında bir beklentimiz var. Ama bizim genel merkezimize verdiğimiz raporun CHP tarafından hiç dikkate alınmadığını gördük. Bizim bir ilçe pazarlığımız olmadı, 11 ilçemiz var 11’de bizimdir.’’

HEDEFİMİZ TRAKYA’DA 28 İLÇE VE 1 BÜYÜKŞEHİR’DE MİLLET İTTİFAKINI KAZANDIRMAK
Amaçlarının millet ittifakını kazandırmak olduğunu söyleyen İYİ Parti GİK üyesi ve Trakya Teşkilat Kurucusu Av. Mehmet Tolga Akalın, “Bizler bir seçim atmosferine birlikte gitmeyi hedefliyoruz. Her iki tarafında birbirine saygı duyacağı bir ortam oluşturmayı istiyoruz. Buradan CHP’nin yerel yöneticilerine, kanaat önderlerine sesleniyorum. Yapılacak olan mahalli seçimlerde Tekirdağ’ın, Trakya’nın sorunlarını hemşerilik hukuku içerisinde bitirmeliyiz. İyi Parti Tekirdağ İl Başkanlığı temeli hemşerilik hukukunu muhafaza etmek üzere bir komisyon kurmuştur. Ve hedefimiz Trakya’da 28 ilçe ve 1 Büyükşehir’de millet ittifakını kazandırmak ve zafere ulaştırmaktır. Bunu sağlıklı yürütemezsek bunun sonuçlarına başkalarının sevineceğini hepimizin bilmesi gerekiyor” diye konuştu.

11 İLÇE BAŞKANIMIZ 11 ÇADIR KURARLAR, YOLA DEVAM EDERLER

Akalın konuşmasında, “Bir şeyi hatırlatmak istiyorum. İyi Parti’nin kuruluşuna bakarsak, bu partinin kurulmasında emeği geçen insanlar bulundukları koltukları tekmeleyerek buraya geldiler. Bir adalet ve hakkaniyet mücadelesinden geldiler. İyi Parti’nin kurucuları siyasi birikimi ile gelmiş insanlardır. Bu insanların yaptıklarına ve becerilerine herkesin saygı duyması gerekir. İyi Parti Tekirdağ Teşkilatı için nezaket, adalet ve hakkaniyet talep edilebilir hususlar değildir, mazimiz ve halimizden dolayı bize gösterilmesi gereken davranışlardır. Partilerin oy oranlarını makul şekilde dikkate alarak, ittifakların da kendi içerisinde sorunlar olacağını bilerek, bu sorunları en aza indirerek bir kalbi ittifak mutlaka oluşturulmalıdır. Buradan sağduyu çağrısı yapıyorum. Bir Milletvekili arkadaşımız bir paylaşım yapıyor. CHP Tekirdağ’da 12-0 yapacak diyor. Biz millet ittifakı olarak 28 İl ve İlçe 1 de Büyükşehir’i Trakya’da kazanmayı hedefliyoruz. Ben şahsen CHP’nin Tekirdağ’da ne alıp ne alamayacağını bilemem. Buradaki kanaat önderlerimizi sağduyuya davet ediyorum. Aksinin ifade edilemeyeceğini söylüyorum. Ama samimiyetin bittiği yerde sadakat isyana vesile olur. Samimiyetle söylüyorum ki burada bulunan 11 İlçe Başkanımız 11 çadır kurarlar, bir de büyükşehir çadırı kurarlar ve yollarına devam ederler” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ