Tekirdağ Manşet Gazetesi

BÖLGEYE HİZMET EDİYOR

Tekirdağ Süleymanpaşa’da bulunan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi sadece Süleymanpaşa İlçesi’ne değil Tekirdağ’ın 11 ilçesi ile İstanbul Çatalca’dan bu yana gelen hastalar ile Trakya’dan gelen hastalara da hizmet veriyor.
Yaptığımız araştırmada kurulma aşamasında nüfusu 150 bin olan Süleymanpaşa İlçesi’ne hizmet edeceği düşünülerek bina yapımı ve kadrosu oluşturulan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi bugün kadro ve bina olarak yetersiz kalıyor. Süleymanpaşa’nın nüfusunun bugün 210 bin olduğu, il nüfusunun 1 milyon 250 bin’e ulaştığı ve çevreden gelen hastalarla bu rakamın çok daha fazla arttığı, hastanenin sadece Süleymanpaşa İlçesi’ne değil Tekirdağ’ın 11 ilçesi ile Trakya’dan gelen hastalara da hizmet verdiği düşünülürse bugün bu hastanenin yetersiz olacağı ortadadır.
Büyükşehir olan Tekirdağ’da hizmet veren bu hastanenin acilen kadro ve hastane binası olarak takviye edilmesi gerektiği ortadadır. Halkın doktorların hizmetinden memnun olduğu hastanenin doktor kadrosu ve ek bina ile desteklenmesi gerekmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.