“Biz Tekirdağspor’u hak ettiği yere getireceğiz”

Tekirdağspor Kulüp Başkanı Ekrem Daşdan, İstifa etmeyeceklerini ve Tekirdağspor’u hak ettiği yere getirmek için çalışacakların söyledi.
Tekirdağspor Kulüp Başkanı Ekrem Daşdan, Tekirdağspor’un küme düşmesi ve kongre süreci ile ilgili basın toplantısı düzenledi.
Basın toplantısında konuşan Kulüp Başkanı Daşdan, Tekirdağspor’un Süper Amatör Kümeye düşmesinde hatalı olduklarını ifade ederek, şunları kaydetti;” Tekirdağspor’un küme düşmesi bizim için çok üzücü bir durum. Sezona başlamadan önce biz şampiyonluk hedefi koymamıştık. Ancak oynanan maçlarda ilk 3’e kadar girdik. Sinopspor maçından sonra ciddi bir şekilde düşüşe geçtik. Ligi bırakmayarak ligin son haftalarına kadar iyi bir şekilde mücadele ettik. Mücadelemiz sırasında bazı eksiklikler ve hatalarımız oldu. Görevi devraldığımızda şampiyonluğu hedeflemesek te bu kadarını da düşünmemiştik. Bizler için çok kötü oldu. Oynadığımız Play-Aout maçında sahada verilen bir mücadele yoktu. Kapaklıspor mücadelesiyle haklı bir şekilde almak istediği sonucu aldı. Bu bizleri çok ciddi anlamda üzdü. Biz Tekirdağspor’u nasıl düşürdüysek çıkarmasını da biliyoruz.”

“Yapılan Yorumlara Tepki Gösterdi”
Özellikle Sosyal Medya’da Tekirdağspor yönetimini hedef alan açıklamalara tepki gösteren Daşdan, sözlerini şöyle sürdürdü;” Şahsım ve yönetim adına açıklama yapanlar var. Statta ve sosyal medyada istifa diye bağıranlar var. Kendilerince haklılar Tekirdağspor’umuzun olması gereken yerde görmek istiyorlar. Biz bunu bu sene başaramadık. Bunun tam tersine yüzde 1 ihtimali yaşadık. Tekirdağspor’u düşürdük. Biz nasıl düşürdüysek çıkarmasını da biliriz. Ben ve yönetimin istifa etmesi söz konusu değil. Biz taşın altına elimize 1 yıldır koymadık. Tekiradağspor’un hak etiği yere gelene kadar görevimizin başındayız. Sosyal medyada bazı insanlar bazı şeyler yazıyorlar. Bunlar bizi rahatsız ediyorlar. Bunu yapan kişiler ise Tekirdağspor’a hiçbir şekilde maddi veya manevi faydası olmamış ama bizden daha çok konuşuyorlar. Biz Tekirdağspor için maddi manevi ne yapılması gerekiyorsa yaptık. Tekirdağspor’a faydası olmayıp ta konuşanlar evde ailesi ile zaman geçirirken, biz ailemizi bıkarak takımızın peşinde koştuk. Biz önümüzdeki süreçte bu görevin altından başarılı bir şekilde kalkacağız. Tekidağspor’u hak ettiği yere getirmeye söz veriyoruz. 20 Mayıs Cumartesi günü olağan genel kurula gidiyoruz. Bizlerden daha farklı bir sistemde yapabileceğine inanan adaylar kongrede aday olabilir. Aday da çıksa biz sonuna kadar mücadelemizi vereceğiz. Tekirdağspor’u biz düşürdük. Hiçbir şekilde ben ve yönetimim bu şekilde anılmak istemiyoruz. Biz Tekirdağspor’u nasıl düşürdüysek çıkarmasını da biliriz. ”
“ Biz Tekirdağspor’u hak ettiği yere getireceğiz.“
Tekirdağspor’u hak etiği yere getirmek için göreve devam edeceklerini de ifade eden Daşdan;”Şuan başarısız. Sezon içinde hatalar oldu. Hocalarımızın çok ciddi hataları oldu. Buda sonuca yansıdı. Bu sezon 12 Milyon TL harcadık. 12 Milyon ’un 250 Bin TL sini Bekir Kiremitçi verdi. 300 Bin TL Büyükşehir Belediyesinden destek aldık. Bunun dışında stadın reklamlarından da 450-500 Bin TL gelir sağladık. Bunun dışındaki tüm giderleri yönetimimizin içinde hallettik. Kimseden Tekirdağspor için 1 TL para almadık. Bu moral bozukluğu ticaretimize de yansıyor. Çok üzücü bir durum. Emek veriyoruz, mücadele ediyoruz. En son ki maçtan sonra biraz inancımız kayboldu. Ama bizler yine buradayız. Bunu Allah’ın izni ile başaracağız. Kendime ve ekibime güveniyorum. Bize zaman ve gerçek Tekirdağsporluların yanımızda olması lazım” dedi.
“Tekirdağspor’a siyaset karıştırmadık”
Tekirdağspor’u hiçbir zaman siyasete alet etmediklerine de vurgu yapan Daşdan;” Tekirdağspora siyaset karıştığı iddiaları var. Bazıları Tekirdağspor üzerinden siyaset yapmaya çalışıyorlar. Stadın nerede olduğunu sorsanız cevap veremeyecek kişi çıkıyor diyor ki ‘ Ben Tekirdağspor’a deva olayacağım’. Bizler veya başkası Tekirdağspor’u aldığı zaman sözlerin arkasında durup durmayacaklarını göreceğiz. Laf söylemekle bir şey olmuyor. Seçimden sonra da icraatlarını göreceğiz. Biz kendi dönemimizde Tekirdağspor’a siyaseti karıştırmadık. Biri bunu ispatladığı gün istifa edeceğim. Ama Süleymanpaşa Belediye Başkanımız Cüneyt Yüksel’in Tekirdağspor’a yapmış olduğu tesisi asla kimse inkar edemez. Tekirdaspor’a tesis kazandırdığı için Süleymanpaşa Belediye Başkanımız Cüneyt Yüksel’e teşekkür ederiz. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’a da 300 Bin TL desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Sonuçta burası Tekirdağspor. Burası AK Parti, CHP veya MHP’nin kalesi değil. Futbol farklı bir şey. Bugün bu tesiste bizler varır. Yarın ise başkaları olacak. Stata gelen tüm siyasileri, parti gözetmeksizin anons yapıp alkışlattık. Biz kimseyi ayrıştırmıyoruz” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.