Tekirdağ Manşet Gazetesi

Bıyıkali Kurbana Hazır

Bayrama 2 aydan az bir süre olmasına rağmen, telaşı ise şimdiden başladı. Bıyıkali Mahallesi Kurbanlık hayvanları hazırladı ve fiyatları da belirledi.
Kurban Bayramı 31 Temmuz’da başlayacak. Kurban Bayramı için Bıyıkali Mahallesinde neredeyse hazırlıklar tamamlandı. Büyükbaş ve küçükbaş fiyatları belirlendi.
Kurban bayramında Büyükbaş hayvanlar 15-16 Bin TL küçük baş hayvanlar Bin 400 TL’den başlayan fiyatlarla tüketici ile buluşacak. Hisseli Kurban’a girmek isteyenler ise minimum bin 800 TL ödeyecek.
Bıyıkali Mahallesinde besicilik yapan Serkan Akkaya Kurbanlıklarla ilgili gazetemize açıklama yaptı.
Akkaya açıklamasında girdi maliyetlerinin artmasından dolayı bu yıl kurban fiyatlarının yüzde 20-25 oranında zamanlandığını söyledi.
Kurban Bayramında halka en sağlıklı ve en ucuz hayvanı satmak için çalıştıklarını belirten Akkaya, şunları kaydetti;” Girdi fiyatlarının artmasından dolayı bu yıl fiyatlarda artış var. Biz küçük ve büyük baş havanlarımızı meralarda üretiyoruz. Çoğu veterinerlerden oluşan 15 kişilik profesyonel bir ekibimiz var. Bu Ekip hayvanlarımızı devamlı gözetim altında tutuyor. Aynı zaman kendi mezbağmızda, hijyenik ortamda, veteriner ve imam eşliğinde kesim yapıyoruz. Kurban Bayramı öncesi sağlık kurban almak isteyen vatandaşlarımız 0530 861 40 21 numaralı telefon hattından bizi arayabilirler”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.