Tekirdağ Manşet Gazetesi

BESYO’ya Rekor Başvuru

Namık Kemal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 2020-2021 eğitim-öğretim yılında Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi ile Spor Yöneticiliği bölümlerine öğrenci alımı için düzenlenecek olan Özel Yetenek Sınavı’na rekor sayıda başvuru yapıldı.
4-11 Eylül 2020 tarihlerinde pandemi kurallarına uygun olarak tasarlanmış Üniversitenin Stadyumunda yapılacak olan yetenek sınavında 2640 aday yarışacak. Adaylar, parkuru en kısa zamanda tamamlayan ilk 120 öğrenci arasına girerek Üniversite öğrencisi olmak için ter dökecek.
Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi ile Spor Yöneticiliği bölümlerinin özel yetenek sınavı 30 m sürat testi şeklinde tek aşamalı olarak gerçekleştirilecek.
Namık Kemal Üniversitesi 2020-2021 eğitim-öğretim yılı BESYO için Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümüne 55 Spor Yöneticiliği Bölümüne ise 65 öğrenci olmak üzere toplam 120 öğrenci alınacak.
Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi ile Spor Yöneticiliği Bölümü özel yetenek sınavına 2016 erkek ve 624 kadın olmak üzere 2640 öğrenci ön kayıt yaptırdı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.