Tekirdağ Manşet Gazetesi

“BELEDİYENİN BORCU 59 MİLYON TL”

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İsmail Öztürk, Süleymanpaşa Belediyesinin borcunun 59 Milyon TL olduğunu iddia etti.
“BELEDİYELER BORÇLANABİLİR”
Belediyelerin hizmet etmek için borçlanabileceğini ifade eden Öztürk; Belediyelere hizmet etmek için borçlanabilirler. Çünkü hizmet üretebilmek için iller bankasından ve diğer kaynaklardan gelirler yeterli olmayabiliyor. Süleymanpaşa Belediyesi yıllardan beri hak ettiğini alamayan bir belediye olmasına rağmen ve son 5 yıl içerisinde gerçekten büyük bir değişime imza attı” dedi.
“MAALESEF ENGELLENDİK”
Bazı Belediye Hizmetlerinin AK Parti Tarafından engellendiğini de iddia eden Öztürk; “Biz Sivil toplum kuruşları ile birlikte Değirmenaltı’ndan başlayan bir yürüyüş yolu yapılmasını düşünmüştük. Bunun projesini hazırlamıştık. Her şey hazırdı ama bir türlü hayata geçirilmedi imzalar atılamadı. Ankara’da maalesef engellendi. Kim kaybetti Süleymanpaşa” şeklinde konuştu.

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İsmail Öztürk, AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin’in Süleymanpaşa Belediyesinin borcu ile yaptığı açıklamalara yanıt verdi.
CHP İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında konuşan Öztürk, Süleymanpaşa Belediyesinin 59 Milyon borcu, 35 Milyon ise alacağının olduğunu iddia etti.
Süleymanpaşa Belediyesi muhalif bir belediye olduğuna dikkat çeken Öztürk, şunları kaydetti;” Sağ olsunlar müfettişler her ay düzenli olarak gelir kontrollerini yapıyorlardı. Eğer bir usulsüzlük, yolsuzluk bu sayımı zaten şimdiye kadar her şeyi yapabilirdi. Bu konuda yüzümüz AK. Çünkü en ufak bir yolsuzluk benzeri hiçbir şey bulamamışlardır. Belediyelere hizmet etmek için borçlanabilirler. Çünkü hizmet üretebilmek için iller bankasından ve diğer kaynaklardan gelirler yeterli olmayabiliyor. Süleymanpaşa Belediyesi yıllardan beri hak ettiğini alamayan bir belediye olmasına rağmen ve son 5 yıl içerisinde gerçekten büyük bir değişime imza attı. Yerin altına da girildi üstüne de girildi. Ama her şey bitti mi. Sıkıntılar hala var. Bu sıkıntıların gidilmesi içinde gerektiğinde borç alınabilir. Bunlar doğal şeylerdir. Yeter ki alınan borçlar akılcı ve şehir için faydalı olsun. Süleymanpaşa Belediyesi bugüne kadar gerçekten sosyal belediyecilik anlamında çok büyük işler yaptı. Şunu iddialı söyleyebiliriz. Türkiye’de bu kadar sosyal belediyecilik barındıran belediye sayısı çok azdır. Bu nedenle sayın başkanımız Cüneyt Yüksel’in işi bu açıdan zor. Bunları görmesi bunları devam ettirmesi üzerine yeni bir şeyler koyabilmesi gerçekten zor ama takip edeceğiz ve başarılı olmasını isteyeceğiz. Çünkü kazanan Tekirdağ olsun, kazanan Süleymanpaşa olsun. Biz hiçbir bir zaman olumlu yapılan işlere dur deme huyumuz yok. Her kim yaparsa yapsın. Biz gönülleri hoş insanlarız. Süleymanpaşa Belediyesi’nin Süleymanpaşa Belediyesi bir kuruluş aşamasından geçti. 0 dan 1 noktaya getirildi. Araç parkı genişletildi çok şeyler yapıldı ve yapılmak istendi.”

“BAZI PROJELER YAPTIRILMADI”
Bazı projelerin AK Parti tarafından engellendiğini de iddia eden Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü;” Yaptırılmayan bazı yatırımlar var. Biz Sivil toplum kuruşları ile bilirlikte Değirmenaltı’ndan başlayan bir yürüyüş yolu yapılmasını düşünmüştük. Bunun projesini hazırlamıştık. Her şey hazırdı ama bir türlü hayata geçirilmedi imzalar atılamadı. Ankara’da maalesef engellendi. Kim kaybetti Süleymanpaşa. Üniversite’yi şehre bağlayan bir yol olacaktı. Esnafı da canlandıracaktı. Ama gerçekleştirilemedi. Tema Park Trakya’nın en büyük parkı olacaktı. Şuan da elle kazılan yol devam ediyor ve tarihi eser aranıyor. Burada tarihi eser olmadığını tüm kurumlar ifade ediyor. Ama bir engelleme biçimiydi. Projesi yapımı hazırdı ve Süleymanpaşa belediyesi bu konuda masraf etmeden kendi ceplerinden harcamadan bunu hayata geçirecekti. Tekirdağ’ın bütün çocukları buraya gelecekti. Esnaf’ta faydalanacaktı. Bunlarda yaptırtılamadı. Tekira yanındaki 20 metrelik yolda trafik kitleniyor. Bu bölge çevre yolunca bağlanacaktı. Yaklaşık 3 yıldan beri orayla uğraşılıyor. Çünkü çok karmaşık bir yapı vardı. Aynı zamanda Tapuyla ilgili sorunlar vardı. Kişileri dağınık yerlerdeydi. Hepsinin bulunduğu ve tapu alma konusuna kadar getirildi. Tapuları dağıtılacaktı ama bir el uzandı, tapuların dağıtımını engelledi. O yol açılsa biraz daha trafik açısından sıkıntılar azalabilirdi. Rakoczi Müzesinin alt kısmında Ekmekçioğlu parkı girişimimizde engellendi. Şuanda yapılmayanlarla Süleymanpaşa kaybetti, kim kazandı? Hiç kimse. Şuan ki belediye başkanımız yapsın alkışlayalım ama bize neden engel olduğu konusunda mantıklı bir açıklama yapmaları gerekir. Buda maalesef olmadı”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ