Tekirdağ Manşet Gazetesi

BAYRAM COŞKUSU

30 Ağustos Zafer Bayramı Tekirdağ’da coşkuyla kutlandı.

“TÖREN DÜZENLENDİ”
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı. Kutlama törenleri Sahil şeridinde devam etti. Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, tören aracıyla halkı selamladı. Bayramla ilgili konuşma ve şiirlerin ardından Bayram kutlaması Askeri geçiş ile son buldu.
“MUAZZAM BİR ESER
Törende konuşan 8.Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Topçu Üstegmen Tuncay Sevdirir, 30 Ağustos’un Türk Ordusunun, Türk askeri ve komuta heyetinin yüksek kudret ve kahramanlığı, tarihe bir kez daha altın harflerle geçen muazzam bir eser olduğunu söyledi.

30 Ağustos Zafer Bayramı Vesilesiyle Tekirdağ Valiliği tören alanında kutlama programı düzenlendi.
Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığının, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Çelenk sunma törenine Vali Aziz Yıldırım, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, İlhami Özcan Aygun, Enez Kaplan, Candan Yüceer, Garnizon Komutanı Tankçı Kur. Alb. Cumhur Mustafa Kıcanaoğlu, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. DR. Mumin Şahin, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Ak Parti İl Başkanı Mestan, Özcan, CHP İl Başkanı Ali Işıkgör, MHP İl Başkanı İlker Yücel, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri katıldı.
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, Valilik Makamında gerçekleştirilen Tebrikat Töreni’yle devam etti.
Tebrikat Töreninin arından Bayram Kutlamaları Orduevi önünde devam etti. kutlamalarda Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım Tören aracıyla halkı selamladı.
İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından 8.Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Topçu Üstegmen Tuncay Sevdirir günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.
Sevdirir, konuşmasında 30 Ağustos’un Türk Ordusunun, Türk askeri ve komuta heyetinin yüksek kudret ve kahramanlığı, tarihe bir kez daha altın harflerle geçen muazzam bir eseri olduğunu söyledi.
30 Ağustos’un ölümsüz bir eser olduğunu ifade eden Sevdirir, “Ya istiklal Ya ölüm olan bu eser, Türk Milletinin istiklal ve Düşüncesinin ölümsüz abidesidir. 97 yıl önce, Tüm güçlük ve imkansızlıklara rağmen, yüreğindeki Vatan sevgisi, sarılmaz azmi, yüksek iradesi ve üstün cesareti ile Milletin ve Ülkesini, Kanının son damlasına kadar savunan Kahraman Türk Askeri, bugünde bayraklaşan Yurt topraklarının bütünlüğü ve güvenliğinin teminatıdır. Genç nesillerin, Genç Mehmetçiklerin bu anlayışla, Vatanın ve Ulusun geleceğine ve bu eşsiz esere sahip çıkacağından kimsenin şüphesi olmasın. Bu eseri yaratan Milletin kahraman evlatlarını, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları olmak üzere, Vatan ve Ulusu için hayatlarını feda etmiş Aziz şehirlerimizi ve Ebediyete intikal etmiş olan gazilerimizi rahmetle, hayatta olan ve gururla, dimdik ayakta duran ve bizlere ışık saçan kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.
Piyade Teğmen Kamil Ünüvar ise ‘Ben Askerim Vatana’ Tekirdağ Belediyesi Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Berkay Çelikkol ‘Akdeniz’e Doğru’ Tekirdağ Anadolu Lisesi öğrencisi Sultan Bostan “Akdeniz’e” adlı şiirleri okudular.
Törende Tekirdağ Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü Halk Oyunları Ekibi’nin halkoyunları gösterisi yaptı. Zafer Bayramı törenleri eskari Resmi Geçit Töreni ile sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.