Tekirdağ Manşet Gazetesi

Basın Albayrak’ı Protesto Etti

Tekirdağlı basın mensupları, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı gazetelerin aboneliklerini iptali üzerine protesto etti.

Tekirdağ ilinde yayım yapan gazeteler gazete aboneliği için anlaşmaya varmıştı. Gazeteler bu anlaşma üzerinden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine fatura kesti. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından abonelik hakları elinden alınan Tekirdağ gazetecileri Büyük Şehir Meclis toplantına giderek kararı protesto etti. Gazeteciler, meclis salonundaki sıralara kurşun kalem bıraktıktan sonra alkışlayarak toplantıyı terk ettiler.

Protesto ile ilgili Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği Başkanı Abdullah Yalçın, Gazete Çorlu temsilcisi Faruk Yıs, Çorlu Yorum Gazetesi’de Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Gülgün Keçeci ve Çorlu Gazetesi Temsilcisi Ercan Kılıçlı açıklama yaptılar.
Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği Başkanı Abdullah Yalçın açıklamasında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi gazetecilere haksızlık yaptığını ifade ederek, şunları kaydetti;” Bizde haksızlığa boyun eğmedik. Kalem bırakarak aboneliklerin iptalini protesto ettik. adalet istediğimiz için , Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ‘ben küstüm oynamıyorum diyerek’ tüm gazetelerin aboneliklerini iptal etti. bizim tek suçumuz adalet istemekti. Biz bu kararı gazeteciler olarak kınıyoruz. Gazetecilerin adalet çağrısına Kadir Albayrak’ın ses vermesini istiyoruz. Büyükşehir Belediyesi ben istedim iptal ettim zihniyetiyle yönetilemez. Eyleme katılan tüm gazetecilere teşekkür ediyoruz.”
Asayiş Gazetesi sahibi Rahim Taşkın ise, fatura kesilmeden önce anlaşma sağlığına dikkat çekerek;” Tekirdağ Büyükşehir Belediyesini belirlediği fiyatlar üzerinden fatura kesildiğini ancak, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinde faturaların tek Taraflı olarak iptal edildi” dedi.
Çorlu Yorum Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Gülgün Keçeci, ise “Haftalık, Aylık ve günlük gazete aboneliklerinin sabit değil. Aralarında uçurum var. Bunlar sabitlenerek abonelik yapılması gerekir” şeklinde konuştu.
Çorlu Gazetesi Temsilcisi Ercan Kılıçlı ise aboneliklerle ilgili Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduğunu belirtti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.