Tekirdağ Manşet Gazetesi

BAKAN YARDIMCISI ERDİL TEKİRDAĞ’DA

İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil, İçişleri Bakanlığı’nca başlatılan İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES) Projesi çerçevesinde yürütülen çalışmaları yerinde incelemek üzere Tekirdağ’a geldi.
Bakan Yardımcısı Erdil; Vali Aziz Yıldırım ve protokol üyeleri tarafından Valilik önünde karşılandı.
Karşılamanın ardından, Tekirdağ Valiliğini ziyaret eden İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil‘in Şeref Defterini imzalamasının sonrasında Vali Aziz Yıldırım, Bakan Yardımcısı Erdil’e İlimiz hakkında bilgi verdi.
Valilik ziyaretinin ardından, Bakan Yardımcısı Erdil ve beraberindeki heyet, Açık Kapı Birimi ve İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü’nü ziyaret ederek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldılar.
Bakan Yardımcısı Erdil ve beraberindeki heyet, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonunda, İçişleri Bakanlığı’nca başlatılan kamu hizmetlerinin kaliteli, hızlı, verimli ve ekonomik bir şekilde sunulması, yönetime katılımın sağlanması, bürokratik süreç ve işlemlerin azaltılarak, vatandaş memnuniyetini esas alan yönetim anlayışının ortaya konulması amacıyla İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun talimatıyla hayata geçirilen İZDES Projesi ile ilgili yürütülen çalışmalar hakkında kurumlardan bilgi aldılar.
Toplantının ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Bakan Yardımcısı Erdil; “Bugün İZDES yani İzleme Değerlendirme Sistemi projemiz kapsamında bir günlük çalışma vesilesiyle Tekirdağ’dayız. Burada, bu çalışmada İçişleri Bakanlığımızın kamuya sunduğu, vatandaşa sunduğu hizmetlerin etkinliğini, verimliliğini daha ekonomik olarak sunulması, bürokratik süreçlerin iyileştirilerek daha yüksek bir vatandaş memnuniyeti üretmeye ilişkin değerlendirmeler yapmak ve Bakanlığımızın ilimizdeki ilgili kuruluşları ile istişareler yapıp bir değerlendirme pozisyonu oluşturmak için burada bulunuyoruz. Bu program çerçevesinde iki toplantı yaptık. Bu toplantıda İçişleri Bakanlığımızın ilgili il sorumluları, birim sorumluları ile bir araya geldik. Bunlar Emniyet Müdürlüğümüz, Jandarma Komutanımız, Sahil Güvenlik Komutanımız, Göç İdaresi Müdürlüğümüz, Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğümüz, asayiş ile ilgili diğer birimlerimizle bir araya geldik. Buradaki hizmetlerimizi genel olarak bir değerlendirdik ve bu değerlendirme sonuçlarını birlikte daha sonra bir araya gelerek bunların sonuçlarını sayın Bakanımıza ve bundan sonraki çalışmalarımıza yansıtacağız.” dedi.
İçişleri Bakan Yardımcısı Prof.Dr. Tayyip Sabri Erdil ve beraberindeki heyet, Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda STK Temsilcileri, Muhtarlar, Okul Aile Birliği Temsilcileri ile biraraya gelerek sorun ve talepleri dinlediler.
“ERDİL ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ”
İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil, 15 Temmuz 2016’da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde FETÖ’cü hainlerin açtığı ateş sonucu şehit olan Özel Harekat Polisi Münir Alkan’ın annesi Münibe Alkan’ı ziyaret etti.
Ziyarete Vali Aziz Yıldırım, Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Yılmaz’da katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ