Tekirdağ Manşet Gazetesi

Bakan Karaismailoğlu Yol açılış töreni gerçekleştirdi

Tekirdağ Hayrabolu Yolu Kandamış Köyü-Ortanca Köyü Arası Kesimi ile Tekirdağ Çevre Yolu-Muratlı Köprülü Kavşak Kolu Açılış Töreni Gerçekleştirildi.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu, Valimiz Sayın Aziz Yıldırım, Tekirdağ Milletvekili Sayın Mustafa Yel, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, Hayrabolu Kaymakamı Mehmet Sülün, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Osman Kılıç, Hayrabolu Belediye Başkanı Dr. Osman İnan, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, siyasi parti temsilcileri, basın mensupları ve Karayoları Müdürlüğü’nde görevli personellerin katılımıyla Tekirdağ-Hayrabolu Yolu Kandamış Köyü-Ortanca Köyü Arası Kesimi ile Tekirdağ Çevre Yolu – Muratlı Köprülü Kavşak Kolu Açılış Töreni gerçekleştirildi.
Program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu’nun konuşmasıyla başladı. Ardından Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel bir konuşma yaptı.
Sonrasında konuşan Vali Aziz Yıldırım; “Ulaştırma sistemleri ve hizmetleri modern ekonomilerin ve toplumsal gelişmenin temel öğesidir. Ulaşım sistem ve olanakları bir bütün olarak bir kent veya ülkenin genel yapısını etkilemekle kalmaz, aynı zamanda o kent veya ülkedeki ekonomik, sosyal ve kültürel dinamikleri de etkiler.
Ticaretini ve sanayisini geliştirmek isteyen ülkeler, ulaşım anlamında yeterli altyapıya sahip olmak zorundadır. Zira hammaddenin ve üretilen ürünlerin gerekli yerlere en kısa sürede ulaştırılması ticaret ve sanayi açısından oldukça elzemdir. Ulaştırma alanında yeterli gelişimi sağlayan ülkeler, hızlı bir şekilde kalkınırlar.
Tekirdağ’da 43 km otoyol, 190 km il yolu, 367 km devlet yolu, 1730 km kırsal kesim yolu olmak üzere toplam 2330 km karayolu mevcuttur. Ulaştırmanın kamusal bir hizmet olduğu bilinciyle modernleşmeyi artıran, ekonomik ve sosyal hayatı canlandıran, diğer sektörlere avantajlar sağlayan ulaştırma alanında gereken çalışmaları yaparak vatandaşlarımıza hizmet etmeyi sürdürüyoruz.
13+000-20+000 km arası kısmının açılışını yapacağımız Tekirdağ-Hayrabolu Yolu, her geçen gün gelişen, ticaret ve lojistik merkezi olma yolunda ilerleyen Tekirdağ’ımız için önemli bir kazanımdır.
Açılışını yapacağımız Tekirdağ-Hayrabolu Yolu ile; Tekirdağ ve ülkemizde tarım ve hayvancılıkta önemli bir yeri olan Hayrabolu ilçemizin ulaşımının daha modern, hızlı ve etkin çözümlerle geliştirilmesi ve iyileştirilmesi amacıyla mevcut yolun standardının yükseltilerek otoyol ve çevre yollarına bağlantılarının sağlanması planlanmıştır.
Yolun tamamlanması ile Hayrabolu bölgesinin gelişmesine önemli katkılar sağlayacağını, Tekirdağ Limanı ile yöredeki sanayi bölgelerinin Kapıkule Sınır Kapısı’na ulaşımının kolaylaşacağını öngörmekteyiz.
İlimize sosyal ve ekonomik kazanımlar sağlayacak olan Tekirdağ-Hayrabolu Yolu’nun yapımında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop’a, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’na şükranlarımı arz ediyor, milletvekillerimize, işçisinden, teknik personeline, uzmanından, denetmenine ve diğer tüm Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı personeline teşekkür ediyorum. Yolun Tekirdağımıza, bölgemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
Ardından konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu; Hayrabolu-Tekirdağ Yolu’nun Kandamış-Ortaca Köyleri Kesimi ile Tekirdağ Çevre Yolu Muratlı Köprülü Kavşak Kolu açılış töreninde sizlerle bir araya gelmekten duyduğum memnuniyeti ifade ediyor,
Sizleri saygıyla selamlıyorum.
Tarım ve sanayimize sunduğu eşsiz katkılarla Türkiye’nin kalkınma hamlesinde önemli rol oynayan Trakya’nın güzel ili Tekirdağ’a ve ilçeleri Çerkezköy’e, Çorlu’ya, Malkara’ya, Marmara Ereğlisi’ne, Muratlı’ya, Saray’a, Şarköy’e ve elbette Hayrabolu’ya selamlarımı yolluyorum.
Kıymetli Tekirdağlılar
Ülkemize sanayisiyle, ekonomisiyle, endüstrisiyle değer katan Tekirdağ, Tekirdağ; İstanbul ile birlikte ülkemizin ekonomisini canlandıran çok önemli bir merkez konumunda.
Trakya’nın Marmara ve Karadeniz’e açılan kapısıdır. Asya ve Avrupa arasındaki hem ticaret hem de kültür alışverişlerinin kavşak noktasındadır. Bütün bunlara, yıllara yayılan gelişimi de eklenince Tekirdağ, iktisadi ve kültürel önemini sürekli artıran bir şehir olma özelliğini korumaya devam etmiştir.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak Tekirdağ’ın ulaşım ağını güçlendirecek her projenin öneminin farkındayız. Bu bilinçle çalışmalarımıza 7/24 hizmet esasına göre devam ediyor ve bugün tamamladığımız Hayrabolu-Tekirdağ Yolu kapsamındaki Kandamış-Ortaca Köyleri arasındaki 7 kilometrelik kesim ile Tekirdağ Çevre Yolu üzerindeki Muratlı Köprülü Kavşak Kolu’nu açıyoruz.
Hatırlayın, yaklaşık bir yıl önce 28 Kasım 2020 tarihinde Hayrabolu’dan Kandamış’a kadar olan 13 kilometrelik kesimi yine sizlerle birlikte hizmete açtık.
Bugün de Kandamış-Ortaca Köyleri arasındaki 7 kilometrelik kesimi hizmete açmanın sevinç ve gururunu yaşıyoruz.
Hayrabolu-Tekirdağ Yolu’nun tamamlanması ile 2×1 standardında ve 7 metre genişliğindeki mevcut yol standardı2×2 şeritli BSK kaplamalı bölünmüş yol hâline gelecek. Tekirdağ ile ülkemizde tarım ve hayvancılıkta önemli bir yeri olan Hayrabolu’nun ulaşımı çok daha çağdaş, hızlı ve güvenli olacaktır.
Projenin tamamı bittiğinde, Tekirdağ Limanı ile yöredeki sanayi bölgelerinin Kapıkule’ye ulaşımı kolaylaşacak. Bölgedeki ticaret hacmi artacak. En önemlisi de Tekirdağ’ımız sosyo-ekonomik kazanımlarına yenilerini ekleyecek. Tüm bunların yanı sıra bölgedeki seyahat süresi kısalacak, araçların çevreye bıraktıkları egzoz emisyonları azalacak ve vatandaşlarımıza daha güvenli ulaşım imkânı tesis edilecek.
Ayrıca yol bakım-işletme giderlerinden edilecek tasarruf, akaryakıt ve amortisman giderlerindeki azalma ile ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyoruz.
Devlet aklıyla hep bir adım ötesini planlarken nihai hedefimiz; millî ekonomik bağımsızlık yaklaşımını destekleyerek Bütünsel Kalkınmayı hayata geçirmek. Tüm halkımızın yalnızca bugünkü değil, gelecekteki refahını da güvence altına almak.
Konuşmaların ardından kurdele kesilerek açılış gerçekleştirildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.