Tekirdağ Manşet Gazetesi

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ, KAMPÜSÜ TANITILDI

Tekirdağ’da 2019-2020 eğitim-öğretim yılında açılacak olan Bahçeşehir Koleji Tekirdağ Kampüsü’nün tanıtım toplantısı yapıldı.
Ramada Otelde düzenlen toplantıda konuşan Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, hedeflerinin kaliteli eğitim olduğunu belirterek, Türkiye’de 130 kampüs açtıklarını söyledi.
Yücel, konuşmasında Türk Milli Eğitimi’ne faydalı işler yapmaya devam ettiklerini ifade ederek, şunları kaydetti;” Burada yeni kampüsler açmak bir okul daha eklemekten ziyade, bizim bir hedefimiz var bir amacımız var o amaç doğrultusunda çalışıyoruz, ülkemize hizmet etmeye çalışıyoruz. Kaliteli eğitimi olabildiğince çok çocuğumuza velimize ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu nedenle il, ilçe ayırt etmiyoruz. Van’dan, Silopi’ye, Mardin’e, Urfa, Edirne ve Kırklareli’ne toplam 130 noktaya ulaştık. Türk Milli Eğitimi’ne faydalı işler yapmaya devam ediyoruz. Yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Eğitim sektörü yatırım anlamında hiç bir şekilde tasarruf edilmemesi gereken belki tek sektördür. Gerek devlet olsun gerek özel eğitim sektörüne yatırım yapmamız şart , böylelikle diğer sektörlerimiz de gelişecektir”
“DÜNYA’NIN ÖNDE OKULLARINDAN BİRİ YAPMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
Bahçeşehir Koleji Tekirdağ Kampüs Kurucu temsilcisi Alpaslan Nalbant geleceğin dünyasında söz sahibi bireyler yetiştirmek için çalıştıklarını ifade ederek;” Geleceğin eğitimini bugünden belirliyoruz. Yenilikçi Eğitim modellerimizi öğrencilerimizle buluşturuyor, yabancı dil eğitimi, robotik ve kodlama eğitimi ile uyguladığımız modellerle Türkiye’nin geleceğinin eğitimini bugünden uyguluyoruz. Kaliteli eğitimimizi akademik başarımızla taçlandırıyoruz. Tekirdağ kampüsü olarak Dünya’nın önde gelen okullarından biri olmayı amaçlıyoruz. Bunun içinde Ülkemizin en iyi öğretmenlerine ulaşmayı hedefliyoruz. Bizim için en önemli hedeflerdir” dedi.
“TRAKYA BÜYÜK BİR POTANSİYELE SAHİP”
Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ ise, Trakya’da çok büyük bir eğitim potansiyelinin olduğunu ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü; “Trakya Bölgesinde yeni bir kampüs daha açarak buradaki eğitim yatırımlarımızı artırıyoruz. Eğitim yatırımlarımız için, gelişen sanayisi ve potansiyeliyle Trakya Bölgesi bizim için ayrıcalıklı bir yer tutuyor. Bölge insanının çocukları için çizdiği; çağdaş, bilim ve teknoloji odaklı, geleceğin ihtiyaçlarına yönelik eğitim anlayışıyla bire bir örtüşen eğitim ilkelerimiz ve okul iklimimizle Trakya Bölgesindeki eğitim yatırımlarımızı çeşitlendiriyoruz.
“DÜNYA STANDARTLARINDAYIZ”
Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel de ekonomik kalınmanın eğitimden geçtiğini ifade ederek;” Milli geliri 10 Bin dolardan 20 bin Dolar’a çıkarmak istiyorsam bunun yolu eğitimden geçer. Gençlerimizi teknolojik çağa uygun bir şekilde hazırlamalıyız. Ancak Dünya’nın en iyi 500 Üniversitesinde 1 tane bile Türk Üniversitesi yok. Biz eğitimi geliştirmek için mücadele ediyoruz. Okullarımız dünya standardında. Dünya da fiziki bakımdan bizden iyi okul fazla yok. Tamamına yakın bir bölümü bizim standartlarımızda. Türkiye genelinde çalışmamıza yaygınlığımıza devam ediyoruz. Biz kaliteli eğitim her çocuğun hakkıdır anlayışıyla, kültürüyle hareket ediyoruz. Ülkemizin her tarafına kaliteli eğitimi götürme çabası içerisindeyiz. Yatırımın maddi boyutundan önemli olan onun içeriği, eğitim kalitesi dünya çapında uluslararası arenada gelişebilecek öğrencileri yetiştirmemiz son derece önemli”
Tanıtım programında ayrıda çeşitli halk oyunları gösterisi de sergilendi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ