Tekirdağ Manşet Gazetesi

AZİZ YILDIRIM TEKİRDAĞ VALİSİ OLDU

Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi”yle 39 ilin valisi değişti. Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Mülkiye başmüfettişliğine getirildi. Muş Valisi Aziz Yıldırım ise Tekirdağ Valiliğine atandı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilk Kez “valiler kararnamesi” yayımlandı. Resmi Gazetede yayımlanan Kararnamesi”yle 39 ilin Valisi değişti. Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Mülkiye başmüfettişliğine getirildi. Muş Valisi Aziz Yıldırım ise Tekirdağ’ın yeni valisi oldu.
17.08.2012-03.03.2015 tarihleri arasında Tekirdağ Valisi olarak görev yapan Ali Yerlikaya ise İstanbul Valiliğine atandı.

TEKİRDAĞ’IN YENİ VALİSİ AZİZ YILDIRIM KİMDİR?
Aslen Trabzon ili Şalpazarı ilçesinden olan Vali Sayın Aziz Yıldırım, Düzce nüfusuna kayıtlı olmakla birlikte, 1963 yılında Eskişehir-Sivrihisar’da Dünya’ya gelmiştir.

1985 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olduktan sonra, 1986 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Master Programına katılmış ve 1988 yılında Kamu Yönetimi Uzmanı olarak mezun olmuştur.

Kaymakamlık mesleğine Afyon Kaymakam Adayı olarak başlayan Vali Sayın Aziz Yıldırım daha sonra Adana-Saimbeyli Kaymakamlığı, Yozgat-Saraykent Kaymakamlığı, Elazığ- Kovancılar Kaymakamlığı, Eğitim Dairesi Başkanlığı Şube Müdürlüğü, Aksaray Vali Yardımcılığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevlerini yürüttükten sonra 01.06.2016 tarih ve 29729 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Afyonkarahisar Valiliğine atanmıştır.

Afyonkarahisar Valisi iken Bakanlar Kurulu’nun 13.06.2017 tarih ve 2017/10458 sayılı kararı ile Muş Valiliği’ne atanan Vali Sayın Aziz Yıldırım 04 Temmuz 2017 tarihinde Muş Valiliği görevine başlamıştır.

İngilizce bilen Vali Yıldırım, evli ve iki çocuk babasıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.