Asyaport Sponsor Oldu, Fen Lisesi Robot Takımı Amerika’da Türkiye’yi Temsil Etti

Tekirdağ Ebru Nayim Fen Lisesi robotik-kodlama takımı, TFL Robotics Yarışması’nda Türkiye’yi ABD’de düzenlenen dünya şampiyonasında temsil etti. Yurda dönen takım, kendilerine sponsor olan Asyaport Limanı’na teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.
Tekirdağ Ebru Nayim Fen Lisesi robotik-kodlama takımı, TFL Robotics Türkiye’yi ABD’de düzenlenen dünya şampiyonasında temsil etti. Bu yıl da çalışmalarını sürdüren okul takımı ilk olarak Azerbaycan Milli Eğitim Bakanlığı’nın daveti üzerine Bakü’de gerçekleştirilen turnuvaya katılarak tasarım ödülü kazandı. Son olarak Mart ayında düzenlenen Türkiye şampiyonasında da Türkiye’yi dünya şampiyonasında temsil etme hakkı kazandı.
Bu yıl Nisan ayının sonunda gerçekleşen Vex Robotics dünya şampiyonasına 50’den fazla ülkeden 800’ün üzerinde takım katıldı. Tekirdağlı takım bu turnuvada Türkiye’yi temsil eden 4 takımdan biri oldu. Bu bağlamda çalışmalarını sürdüren ekibe Türkiye’nin en büyük transit konteynır limanı Asyaport Limanı sponsor oldu. Asyaport tarafından ekibin uçak biletlerini ve yarışma katılım bedeli karşılandı. Bir hafta Amerika’da kalan takımın ihtiyaç duyduğu diğer harcama kalemleri olan konaklama, yeme-içme, robot parçalarının sponsorluğu Asyaport firması tarafından karşılandı.
Okul yöneticileri ve öğrencileri robotik kodlama ekibine sponsorluk desteği veren Asyaport’a teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette Okul müdürü Muhsin Şen, Okul Müdür Yardımcısı Yeşim Kırcı, Okul öğretmenleri Sedat Eren, Ufuk Çalışkan, okul aile birliği üyeleri yer aldı. Takımı limanda Eczacı Gülsün Soyuer, ağırladı. Öğrenciler gemi taşımacılığı ve lojistik konularında bilgi edindi. Öğrenciler yarışmaya katıldıkları robotla Soyuer’e küçük bir gösteri de yaptı. Ziyaret sonrası ise Soyuer, okul yönetici ve öğrencileri ile birlikte yemek yedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.