Tekirdağ Manşet Gazetesi

Aşı Çalışması Başladı

Çin menşeli SinoVac aşısı uygulanmaya başlandı. İlk aşıyı Star Medica Hastanesi Direktörü Atakan Polat oldu.
Çin menşeli SinoVac aşısı test edildikten sonra ilk aşıyı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olmuştu. Aşıların Tüm hastanelere dağıtımın ardından Star Medica Hastanesi aşı çalışmalarına başladı.
İlk aşıyı Star Medica Hastanesi Direktörü Atakan Polat oldu. Aşı ile ilgili Hastane Direktörü Polat açıklama yaptı.
Aşılanmada da her hangi bir sakınca olmadığını ifade eden Polat, şunları kaydetti;” Aşılanıyoruz sloganı ile aşılanıyoruz. Star Medica Hastanesinden başladık. Halkımızı da aşılanmaya davet ediyoruz. Ülkemize, Vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Allah bu hastalıkları bir daha bize yaşatmasın. Ülke olarak dimdik ayaktayız. Bundan sonra da sağlıkçılara emanetiz. Başta tüm sağlık çalışanlarımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Rahmete kalan Sağlık Çalışanlarına Başsağlığı, geride kalanlara da sabır diliyorum. Bu başlangıç olsun. İlk ve son olsun bir daha yaşanmasın.”
“Tereddütümüz Yok”
Aşı ile her hangi bir tereddütlerinin olmadığını da belirten Polat, sözlerini şöyle sürdürdü;” Aşı olurken öyle bir tereddüt düşünmedik. Bakanlığımızın uygulayacağı aşı bize tehimin edildi. Bizde sağlık çalışanlarından başlayarak aşılanma sürecini başlattık. Her hangi bir tereddüt duymadım. Bundan sonra bütün ile fertlerine de yaptırmak üzere hazırlıklara başlayacağım. Herkesi davet ediyoruz”
“Önce Sağlık Çalışanlarına”
En riskli gurup oldukları için aşı çalışmasının ilk olarak sağlık çalışanlarından başlayacağını da ifade eden Polat;” Aşı öncelikle sağlık çalışanlarından başlayacak. Aşılama uygulaması 3 aşamadan olacak. Sağlık çalışanlarından sonra Vatandaşlara randevu sisteminden, Alo 182’den e E- Nabız sisteminden randevu alabilecekler. Aşılar tamamen ücretsiz olarak” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.