Tekirdağ Manşet Gazetesi

ALBAYRAK HEDEF BÜYÜTTÜ; “72-0”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; Tekirdağ, Edirne, Kırklareli ve Çanakkale illerinde ki 72 Belediyenin hepsini kazanacaklarını iddia etti.
“BÖLGE ÇALIŞTAYI YAPILDI”
CHP Tekirdağ, Edirne, Kırklareli ve Çanakkale illerini kapsayan Trakya Bölge Çalıştayı düzenledi. Ramada Otel’de düzenlen çalıştaya, İl Başkanları, Bölge Belediye Başkanları ve partililer katıldı. Çalıştayda, Trakya’da CHP Yerel Belediyeler seçimlerinde izleyeceği seçim stratejisi tartışıldı.
“KRİZİ HALKIMIZA ANLATACAĞIZ”
Çalıştay da konuşan CHP Tekirdağ il Başkanı Mehmet Ali Işıkgör, yerel belediyeler seçimlerinde işsizlik, bütçe açığı ve ekonomik kriz gibi sorunları seçmene anlatacaklarını ifade ederek; “Bütçe açığının son 11 ayda 54,5 Milyar TL’ye, işsizliğin yüzde 11,4’e, karşılıksız çek tutarının 25 Milyar TL’ye çıktığı Ülkemizde geçim sıkıntısını, işsizliği ve ekonomik krizi halkımıza anlatacağız” dedi.

CHP Tekirdağ, Edirne, Kırklareli ve Çanakkale illerini kapsayan Trakya Bölge Çalıştayı düzenledi. Ramada Otel’de düzenlen çalıştaya, İl Başkanları, Bölge Belediye Başkanları ve partililer katıldı.
Çalıştayda konuşan CHP Tekirdağ il Başkanı Mehmet Ali Işıkgör, Türkiye’nin içinde bulunduğu koşulların her geçen gün arttığını iddia etti.
AK Parti’ seçim döneminde CHP’ye saldırdığını ifade eden, Işıkgör, şunları kaydetti; “Ülkemizin içinde bulunduğu koşullar her geçen gün daha zorlaşmakta, iktidarı elinde bulunduranlar, toplumun her kesimine baskılarını giderek, daha çok artırmaktadır. Bunun yanında partimizde saldırılarda şiddetlendi. Bu baskı, hakaret ve saldırıların tek amacı, Ülke Ekonomisinin içinde bulunduğu durumu unutturmak, yurttaşlarımızın dikkatini başka yönlere çekmek, gerginlik politikasından beslenmek, yapay gündem oluşturmaktır. Bütçe açığının son 11 ayda 54,5 Milyar TL’ye, işsizliğin yüzde 11,4’e, karşılıksız çek tutarının 25 Milyar TL’ye çıktığı Ülkemizde, iflasın eşiğinde olan firma sayısı her geçen gün giderek artmaktadır. Daha dün bu salonda bölgemizin iş adamları bankacılarla sıkıntıları nasıl çözümleyeceklerini görüşmek üzere bir araya geldiler. Her ne kadar gündemi değiştirmeye yapay, gündem oluşturmaya ekonomik krizi unutturmaya örtemeye çalışsalar da, ekonomiyi, Halkımızın içinde bulunduğu geçim sıkıntısını, işsizliği ve ekonomik krizi halkımıza anlatacağız”
“AK PARTİ BU SEÇİMLERDEN DERS ALACAK”
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise AK Parti’nin bu seçimden ders alacağını iddia ederek; sözlerini şöyle sürdürdü; “ 100 gün sonra Türkiye’de seçim var. Tekirdağ’da 12-0 yapmış ve 12 Sosyal Demokrat Belediye ile Tekirdağ’ın temellerini Büyükşehir olarak oturtmuş 12 kişi olarak, görev aldığımız süreyi dolu dolu geçirdik. Vatandaşla verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Önümüzdeki süreç daha da hareketli olacak 30 Mart 2019 sadece bir yerel seçim diye düşünmekten öteye 17 yıldır iktidarda bulunan AK Parti bu seçimlerden ders alacak. Tekirdağ, Edirne, Kırklareli ve Çanakkale belediyelerinde 72 belediye var. Biz 30 Mart 2014 yılında Tekirdağ’da hedefi koyarken 12-0 demiştik. Bugün buradan 72-0’ın sözünü almak istiyorum. Hedefi baştan koyacağız. İttifaklar gereklidir ama ittifak olmayacakmış gibi, ittifakın da getirisini artık koyarak hepimiz CHP’nin 72 belediye de sosyal demokrat belediyi kazanmak ana hedefimiz olacaktır. Biz 30 Mart 2014’te bu rüzgarı yakalarken bir süre sonra öyle birlik ve beraberlik oluyor ki 100-200 kişi beklediğiniz kahve toplantılarının 2-3 bin kişiye çıktığını hatta Malkara’da yapılan son toplantının 53 Bin Nüfusu olan Malkara’da 8 bin kişi ile yapıldığını düşünürsek birlikteliğin ne kadar önemli olduğunu görürsünüz . Kim aday gösterilirse gösterilsin küsmeyeceğiz. Bizim bir birimize küsmeye tahammülümüz yok. Bir birimize kenetlenmeye sonsuz ihtiyacımız var. Bu 4 ilimizde de aynı heyecan ve aynı rüzgar yakalandığı zaman biz mutlaka 72-0 yapacağız. Bu hayal değil. Biz hayallerle yaşamıyoruz. 72-0’ı hedef olarak koyuyoruz. 31 Mart 2019 akşamı 72 Belediye’yi de kazanmanın verdiği heyecanla güzel günlerin başlamasını diliyorum.
Basına kapalı olarak devam eden Çalıştayda, Trakya’da CHP Yerel Belediyeler seçimlerinde izleyeceği seçim stratejisi tartışıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.