Tekirdağ Manşet Gazetesi

AK PARTİ’NİN ADAYLARI BELLİ OLDU

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti 11 ilçe Belediye Başkan Adaylarını tanıttı.
“AK PARTİ SEÇİME HAZIR”
Süleymanpaşa Yeni Kültür Merkezinde AK Parti’nin Tekirdağ ilçe Adaylarını Parti sözcüsü Ömer Çelik açıkladı. Açıklamaya göre Süleymanpaşa Cüneyt Yüksel, Çerkezköy Süleyman Kozuva, Kapaklı Mustafa Çetin, Çorlu Serkan Erçili, Ergene Hamdi Sarıer, Hayrabolu Osman İnan, Marmaraereğlisi Mithat Soylu, Malkara Gediz Coşkun, Şarköy’de Can Gürsoy oldu. Cumhur İttifakı olarak MHP’nin aday çıkaracağı ilçeler ise Muratlı ve Saray olarak açıklanırken Saray’da Özkan Yaman, Muratlı’da ise Ali İnan oldu.
“CUMHUR İTTİFAKI’NIN DAMGASINI VURACAĞIZ”
Aday tanıtım toplantısında konuşan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türkiye’nin her tarafında Cumhur İttifakı’nın damgasını vuracağını iddia ederek; “Tekirdağ’ın bayramını şimdiden kutluyoruz. Tekirdağımızın Türkiye’de inşa ettiğimiz istikrara, Türkiye’de yürüdüğümüz 10 yılda 100 yıllık bu yola ne kadar büyük destek verdiğini, 15 yılda yüzyıllar boyu sürecek bir yolculuğu beraber kat ettiğimizi biliyoruz” dedi.
Süleymanpaşa Yeni Kültür Merkezinde AK Parti’nin Tekirdağ ilçe Adaylarını Parti sözcüsü Ömer Çelik açıkladı.
Açıklamaya göre, Süleymanpaşa Cüneyt Yüksel, Çerkezköy Süleyman Kozuva, Kapaklı Mustafa Çetin, Çorlu Serkan Erçili, Ergene Hamdi Sarıer, Hayrabolu Osman İnan, Marmaraereğlisi Mithat Soylu, Malkara Gediz Coşkun, Şarköy’de Can Gürsoy oldu. Cumhur İttifakı olarak MHP’nin aday çıkaracağı ilçeler ise Muratlı ve Saray olarak açıklanırken Saray’da Özkan Yaman, Muratlı’da ise Ali İnan oldu.
Aday tanıtım toplantısında konuşan Parti sözcüsü Ömer Çelik, Tekirdağ’da seçimi kazanacaklarını ifade ederek, şunları kaydetti; “Tekirdağ’ın bayramını şimdiden kutluyorum. Tekirdağımızın Türkiye’de inşa ettiğimiz istikrara, Türkiye’de yürüdüğümüz 10 yılda 100 yıllık bu yola ne kadar büyük destek verdiğini, 15 yılda yüzyıllar boyu sürecek bir yolculuğu beraber kat ettiğimizi biliyoruz. Türkiye’nin geleceğinde söz söylemeye hakkı olan yüce milletimizdir. Millet ne derse o olacaktır. Şimdiye kadar o olmuştur, bundan sonra da o olacaktır. Dönemimizde genç kardeşlerimizin ve ana kademenin çok çalıştığını biliyorum ama hakikati söylemekten geri durmayacağım. En çalışkanların kadın kollarımız olduğunun farkındayım. Burada birinci teşekkürü kadın kollarımıza veriyorum.”
“EGEMENLİĞİ EN BÜYÜK ZENGİNLİK”
Milli irade ve millet egemenliğinin milletin en büyük zenginliği olduğunu ifade eden Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü; “ “Türkiye’miz geçmişinde iki kere hasta adam olarak nitelendirildi. Biri Osmanlı’nın son dönemlerinde devletimize hasta adam dediler. Zayıf düşmüştük, tarihin bir anında siyasi irademiz ve gücümüz kırılganlığa uğramış. Ama tüm dünyaya karşı mücadele ederek, milletimizin asla hasta adam olmayacağını, güçlü bir millet olduğunu, biz olmaksızın dünya tarihinin yazılmayacağını; genç Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak, bize hasta adam diyenlere karşı genç bir devletle tekrar dünya sahnesine çıkarak bir kere daha gösterdik.
İkinci kere batı basınında hasta adam diye nitelendirildiğimiz dönem 90’lı yıllardaki krizlerdi. Askeri ve yargı vesayeti üzerinden siyaseti kuşatmaya, hırpalamaya çalışanlar sadece siyaset kurumuna karşı maalesef haksız uygulamalara karşı imza atmakla kalmadılar. Siyaset kurumunu zayıflatmaya yönelik bu teşebbüsler aynı zamanda ekonomimizi de kırılgan hale getirdi. Ve ikinci kere batı basınında hasta adam olarak nitelendirildi. Sizler partimizin iktidara geldiği günden bu yana büyük istikrarı, büyük birlik ve beraberliği oluşturarak tekrar dünyaya hasta adam olmadığımızı gösterdiniz. Ekonomimizi büyütüyoruz. Bazı devletlerin yaptığı gibi gidip de Afrika’daki bir ülkeyi sömürmedik tam tersine Afrika’daki pek çok ülkeye yardım götürüyoruz. Asya’daki Türki cumhuriyetlerden, İslam dünyasına kadar pek çok ülkeye yardım götürüyoruz. Hiçbir ülkeyi sömürmedik ve hiçbir ülkeyi sömürge haline getirmedik. Peki Orta Doğu’da bazı devletlerde olduğu gibi yepyeni petrol kuyuları, doğal gaz kaynakları mı bulduk, hayır bunu da bulmadık. Bütün tarihi değiştirecek büyük zenginlik kaynağına kavuşmadık. Tek bir şey oldu o da şudur; bu ülkenin yönetimi, vesayetin ortadan kaldırılmasıyla ülkenin gücünün gerçek sahibine, sizlere verilmiş oldu. En büyük gücümüz budur. Türkiye’de ne zaman milletin iradesinin devreye girmesi söz konusu olmuşsa Türkiye büyümüştür, zenginleşmiştir ama ne zaman vesayet, darbe veya başka teşebbüsler yoluyla Türkiye’nin iradesi zayıflatılmışsa, gerilemiştir. İşte en büyük gücümüz, en büyük kıymetimiz sizin bu salonları doldurarak oluşturduğunuz birlik ve dirliktir.”
Aday tanıtım toplantısına Tekirdağ AK Parti Milletvekilleri Mustafa Şentop, Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül, MHP İl Başkanı İlker Yücel, AK Parti İl Başkanı Mülayim Kuru’nun yanı sıra AK Partili üyeler katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ