Tekirdağ Manşet Gazetesi

AK PARTİ START VERDİ

AK Parti Mahalli idareler seçimleri ilgili basın toplantısı düzenledi.
“BU ŞEKİLDE BELEDİYECİLİK OLMAZ”
TBMM Başkan Vekili ve Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, “Özellikle CHP’nin yerel seçimle meselelerini, Türkiye’de iyi hizmet yapamadıklarını görüyoruz. Yerel seçimlerde AK Parti’nin daha az oy almasını sağlamaya çalışan bir hedef içerisindeler. Hedef yerel yönetimlerde hizmet değil. Yerel seçimlerde Belediyeciliği esas alan bir anlayışla meseleye yaklaşmıyorlar” dedi.
“KAYBETMEYİ AKLIMIZDAN GEÇİRMİYORUZ”
AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel; Seçim çalışması sürecinde kapı kapı gezmedik yer bırakmayacağız. Biz ne yapacağımız bazında mahallere kadar inmiş bulunmaktayız. Biz hazırlıklı geliyoruz. Başarısızlığı hiç bir şekilde kabul etmiyoruz. Biz ne yapacağımızı biliyoruz. Karşı tarafından ne yapmadığını da biliyoruz. dersini çalışarak gelmesi gereken bir CHP Belediyesi var” şeklinde konuşu.
Devamı ……

AK Parti Özcanlar Köfte Salonunda basın toplantısı düzenledi. AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, AK Partinin 18 Kazım Pazar günü temayül yoklaması yapılacağını söyledi.
Temayül yoklamasına il ve ilçe Başkanlarının katılmayacağını ifade den ,Yüksel; “İl ve ilçe başkanları ile Belediye Başkanları temayüle katılmayacak. İl ve ilçe Başkanları Cumhurbaşkanımızın talimatıyla aday olacaklar. İl geleninde şu anda 40 civarında aday adayımız var” dedi.
Yerel seçimlerde çok iddialı olduklarını da ifade eden Yüksel, şunları kaydetti;” Yerel seçimlerde başarısız olmak aklımızın ucundan bile geçmedi. Sahaya indiğimizde CHP Belediyenin bugüne kadar ne yapılması gerekiyordu, neden yapılamadığını anlatarak, bizimde nasıl yapacağımızı anlatacağız. Seçim çalışması sürecinde kapı kapı gezmedik yer bırakmayacağız. Mahallere kadar ineceğiz.Biz hazırlıklı geliyoruz. Başarısızlığı hiç bir şekilde kabul etmiyoruz. Biz ne yapacağımızı biliyoruz. Karşı tarafından ne yapmadığını da biliyoruz. 2014 yılında yapılan genel seçimlerde dersini çalışmadan 0 proje ile sahaya inmiş bir CHP vardı. Şimdi ise dersini çalışarak gelmesi gereken bir CHP Belediyesi var. 4,5 yıldır Büyükşehirde devasa bütçe ile neden hizmet edemediğini ortaya koyması gereken bir CHP Belediyesi var. Biz hedef koyarken çok rahat bir şekilde koyabiliyoruz.

CHP’nin 12 belediyesini de defalarca ele aldık. Sahaya indiklerinde paramız yok diyen belediyelerin paraları nasıl sokağa atıldığını, hangi bütçelerin nasıl heba edildiğini seçimlerde oraya koyacağız. Belediye binasını neden bitmesi, otopark neden yapılmadı. Bunlarla ilgili elimizden argüman çok”

“ADAYLAR GENEL MERKEZ TARAFINDAN BELİRLENECEK”
TBMM Başkan Vekili ve Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop ise aday listelerinin Şubat ortalarına doğru kesinleşeceğini söyledi.
Adayların genel merkez tarafından belirleneceğini ifade eden Şentop;”sözlerini şöyle sürdürdü; “5 yılda bir yerel seçimler yapıyoruz. 31 Martta mahalli ihtiyaçları idermek üzere yerel seçimler yapılacak. Yerel seçimler bir hizmet yarışı olması gerekiyor. Türkiye ve Tekirdağ’a daha iyi hizmet edebile, daha az para harcayıp daha faydalı işler yapabilecek, Vatandaşların memnun etmek için hizmetler yapmak istiyoruz. Bu hizmet yarışı olmak istiyoruz. AK Parti’nin başarısı tüm dünyada tespit edilmiştir. Cumhurbaşkanımızın İktidara getiren İstanbul’da ki yerel yönetimlerde ki başarısıdır. Tekirdağ’da AK Parti oyunu arttırdığını görüyoruz. İnşallah Tekirdağ’da da bu hizmetler AK Parti Belediyecilikle tanıştıracağız. Özellikle CHP’nin yerel seçimle meselelerini, Türkiye’de iyi hizmet yapamadıklarını görüyoruz. Yerel seçimlerde AK Parti’nin daha az oy almasını sağlamaya çalışan bir hedef içerisindeler. Hedef yerel yönetimlerde hizmet değil. Yerel seçimlerde belediyeciliği esas alan bir anlayışla meseleye yaklaşmıyorlar. Her zaman AK Parti karşıtlığı şeklinde meseleye yaklaşıyorlar. Yerel seçimde, hizmet yarışında daha iyi nelerin yapabileceğine dair, bir yarış içinde olmamız lazım. Aldığı oylarla AK Parti’yi zarar uğratacak ama Belediyecilikten hiç anlamayan kişileri buralara koyalım anlayışıyla belediyecilik yapılmaz. Tekirdağ’a hizmet etmek için belediyecilik yapılması lazım. Tekirdağ’da temel huşular başta alt yapı olmak üzere ulaşım gibi temel konularda çok büyük sıkıntılar var. İnşallah 31 Mart’ta Tekirdağ’a yakışır daha iyi bir Belediyecilik yapan bir tablo oluşacak.”

“SEÇİMİ KAZANACAK ADAY BELİRLEYECEĞİZ”
Temayül yoklamalarının tek başına Belediye Başkanlığı adaylığında belirleyici olmadığı ifade den Şentop; “İlk olarak Temayül yoklamasında teşkilatın adaylara nasıl baktığını gösteriyor. Bu bir perspektiftir. Belediye başkanını teşkilatın verdiği adaylar seçmiyor. Teşkilat dışında burada yaşayan insanlar. Onlar adayımıza oy verecek. Adaylar sadece teşkilatın tercihine göre olmaz. Ancak teşkilatın istemediği biriyle de çalışma yürütmek biraz zor. Temayül yoklamasının yanında anket çalışmaları zaten düzenli olarak yapılıyor. Bu anket çalışmaları bu dönemde arttı. Anket çalışmaları ve temayül yoklaması bir veri olarak alınacak, eskiden elde ettiği başarılar, ehliyet ve liyakatleri da ele alınacak. Peşinen aday belirlemesinde kimsenin bir belirlemesi olmuyor. 2002-2015 yılları arasında bir dönem seçim işlerinden sorumlu Genel Başkan yardımcılığı yaptım. Zaman zaman herkesin içinde adaylık ile ilgili düşünceler geçebiliyor. Cumhurbaşkanımız bile bir adayı ankete sokmadan sınamadan kabul etmiyor. Seçimi işi atama gibi değil, faklı bir iştir. Seçimde bir kişi aday gösterilip, o adayın seçim kazanması lazım. Dolayısıyla seçimi kazanacak bir kişini tercih edilmesi gerekiyor. Bu seçimde bir çok çalışma ve değerlendirme yapılıyor. Partimizin siyasi anlayışını belirlemiş, yerelle ilgili partinin yaklaşımlarını belirlemiş, kişiler arasından en çok kimin oyu alacağını değerlendireceğiz. Seçimlerde aday adayı olmamış liyakat sahibi, anketlerde de çıkmış bir kişi aday olabilir. Şu anda eski bir bakanın aday olacağı gibi bir şey söyleyemem. Millettekilerden kaç kişisi aday gösterilecek o ilerleyen süreçte yerine belirli olacak. Bu işler AK Parti’de bir görev olarak görülür. Dışarıdan birisinin aday olacağını düşünmüyorum. Şu anda Tekirdağ ile ilgili her hangi bir değerlendirme aşamasında değiliz. Şu anda Genel Merkezde adaylarla ilgili her hangi bir değerlendirme yok. Benim adaylık ile ilgili bir düşüncem yok. Tekirdağ’da her seçim döneminde oyumuzu arttırdık. Bazen 1-2 oyla kazanılan yada kaybedilen Türkiye genelinde seçimler var. Sadece seçin sonucuna göre değil, yükselen oyun trendine bakmak lazım. Yerel seçimlerde yol, alt yapı, insanların daha yaşanabilir şehirlere sahip olmak istiyor. Biz bunu baz alarak çalışıyoruz. AK Parti devamlı seçime katılan belediyeleri başarı ile devam ettiren bir partidir. Biz Vatandaşlarımızın yaşam tarzları ile ilgili değiliz. Her kes bu şehirde hangi düşünceden, hangi yaşam tarzından olursa olsun, daha huzurlu daha mutlu bir kentte yaşasın. Yavaş yavaş bunun anlaşıldığını biliyoruz” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.