Tekirdağ Manşet Gazetesi

AK Çözüm Merkezi Açıldı (VİDEO HABER)

AK Çözüm Merkezi Açıldı
Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Süleymanpaşa Halkın sorunlarını çözmek adına kurulan ‘AK Çözüm Merkezi’ açıldı.
Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Süleymanpaşa Halkın sorunlarını çözmek adına kurulan ‘AK Çözüm Merkezi’ törenle açıldı.
Açılış törenine AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin, Tekirdağspor Başkanı Mülahim Kuru, Siyasi Parti temsilcileri ve dernek temsilcileri katıldı.
Açılışta konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, açılan bu merkezle Süleymanpaşa da yaşayan Vatandaşların sorunlarını günün 24 saati dinlediklerini söyledi.
Gelen şikayetlerin değerlendirilip, Vatandaşa bilgi verileceğini de belirten Yüksel, şunları kaydetti;” 259 59 59 hattını devreye soktuk. Son 6 aydır Süleymanpaşa Belediyesine gelen tüm talepleri başlıklar altında topluyoruz. Talep ve şikayetler belirlendikten sonra artık taleplerle ilgili Vatandaşlarımıza geri dönüşüm yaşıyoruz. Burada Vatandaşlarımızla belediyemiz arasında bir köprü vazifesi oluşturuyoruz. Bu sistemle artık bir talep geldiğinde talebin nasıl sonuçlandırıldığını görebiliyoruz. Bir günde yaklaşık 350 civarında talep alıyoruz. Bu açtığımız AK Çözüm Merkezi 7/24 hizmet verecek. Bürokrasinin azaldığı bir sistem kurduk. Ay başı itibariyle tam oturmuş olacak”
“İş taleplerini de değerlendireceğiz”
Gelen şikayetlerin yanı sıra iş taleplerinin de değerlendireceğini ifade eden Yüksel, sözlerini şöyle sürdürdü;” Bunun yanında Belediyemize iş talepleri de geliyor. Bu iş taleplerini iş kur ile birlikte koordine edebileceğimiz, taleplere göre de bir veri tabanı oluşturabileceğimiz bir sistem kuruyoruz. Kurduğumuz bu AK Çözüm Merkezi hayırlı olsun.”
“Çağımız İletişim Çağı”
Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya ise iletişimin önemine vurgu yaparak; “Bu birimler Halka Hizmet için kurulmuş birimlerdir. Bu birimlerde iletişimin en yüksek düzeyde tutulması gerekiyor. Uzay ve Bilgisayar çağı diyoruz. Bu çağ aslında iletişim çağıdır. Ne kadar iletişiminiz güçlü ise o kadar güçlüsünüz. Eğer bilgiye yön veriyorsanız lider olursunuz. Bazı ülkeler Sosyal medya üzerinden medyayı nasıl yönetilmeye çalışılıyor. Bunu iyi görmek lazım” dedi.

“Gönül ve Hizmet Belediyeciliği İşte Bu”
AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel ise bu tip yerlerin sorunların çözüm noktasında çok önemli olduğuna vurgu yaparak;” Süleymanpaşa İlçesinde Cüneyt Yüksel’in başlattığı çalışma çok değerli. Hizmet etmek çok önemli. Ak Çözüm Merkezi ile artık Süleymanpaşa’da yaşayan 205 bin Vatandaşımız daha hızlı hizmet alacak. Bu sistem ile birlikte verdiği evrakın hangi aşamada olduğunu görebilecek. Yerel seçimde Gönül ve Hizmet Belediyeciliği diyorduk. Halka hizmet etmenin Hak’ka hizmet olduğu inancı içinde bizler 1 Milyon 100 bin Kişinin yaşadığı Tekirdağ’da daha iyi hizmet verebilmenin mücadelesinin içindeyiz” şeklinde konuştu.
AK Çözüm Merkezinin açılış kurdelesi AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin, Tekirdağspor Başkanı Mülahim Kuru tarafından kesildi.
AK Çözüm Merkezi 14 Eylül Pazartesinden itibaren hizmet vermeye başlayacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.