Tekirdağ Manşet Gazetesi

“Aidatlar Ekim Ayına Ertelendi”

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, ekonomik etkilerin azaltılması amacıyla, üyelerin oda ve borsalara Haziran ayında ödemesi gereken yıllık ve munzam aidatların birinci taksitinin ödeme sürelerinin herhangi bir gecikme zammı/faizi tahakkuk ettirilmeksizin uzatılarak, ikinci taksitle beraber Ekim ayında ödenmesinin uygun bulunulduğunu belirtti.

Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, dünyayı etkisi altına alan COVİD 19 pandemisinin üyelerine olan etkilerinin azaltılması için ellerinden gelen her türlü destek için Oda ve Borsalar olarak seferber olduklarını söyledi. Pandeminin görüldüğü ilk günden itibaren Oda ve Borsaların aidat ödemelerinin ertelenmesi konusunda Ticaret Bakanlığı ile TOBB olarak görüşmeler yürüttüklerini ifade eden Günay, “Yaptığımız çalışmalar sonucunda Ticaret Bakanlığımızdan olur almış bulunmaktayız. Bu çerçevede üyelerimizin Haziran ayındaki yıllık ve munzam aidat ilk taksit ödemesi Ekim ayına ertelenmiştir. Aidat ertelemesi maddi ve manevi olarak üyelerimizin yanında olduğumuzun en somut göstergesidir.” şeklinde konuştu.
Üyelerimizden gelen talepler an be an iletiliyor
Böylesi zor bir dönemde ekonomiyi ayakta tutmak ve iş dünyasına destek olmak üzere sektörlerden gelen talepleri an be an ilettiklerini de ifade eden Başkan Günay, “TOBB kanalıyla ilgili Bakanlıklara iş dünyamızın taleplerini sürekli iletilmekte ve üyelerimiz için yeni destek önlemlerinin devreye girmesini sağlamaktayız. Bu zorlu süreçte Tekirdağ TSO olarak, üyelerimizin her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha yinelemek istiyor; önce insan sağlığı diyerek üyelerimizin iş yerlerinde her türlü tedbiri almalarını önemle hatırlatıyorum. ” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.