Tekirdağ Manşet Gazetesi

“AHPAB HUZUR EVİ ZİYARET ETTİ”

AHPAB  Platformu  üyeleri Huzur Evini ziyaret etti.

Ahbap Derneği;, ihtiyaç sahibi kişilere ayni ve nakdi olmak üzere her türlü yardımda bulunmak, toplumda yardımlaşma bilincinin güçlenmesini sağlamak, iyi insan ve iyi toplum inşasına hizmet etmek, yeni işbirliği modelleri ve projelerle çağdaş ve sürdürülebilir yardımlaşma ve dayanışma ağları oluşturmak, yerel kültürün korunarak günümüz teknolojik olanaklarıyla gelişmesine ve geleceğe taşınmasına katkı sağlamak amacı ile kurulmuştu.

Ünlü sanatçı Haluk Levent’in öncülüğünde bir yıl önce kurulan AHBAP, Türkiye’nin dört bir yanında binlerce gönüllüsü ile insan, hayvan, doğa üçgeninde yaptığı çalışmalarla ses getirirken Tekirdağ yapılanmasını da tamamlayıp il çapında hizmet vermeye başladı. Bir birleşme hareketi olan gücünü cinsiyet, dil, din, ırk, siyasi düşünce ayırt etmeksizin her insanla eşit dayanışma anlayışından alan AHBAP, Tekirdağ’da AHBAP Tekirdağ adı ile kurulurken Tekirdağ Şehir Başkanlığını ise Seher Yıldırım yapıyor.

Kuruluşunun ardından yüzlerce AHBAP gönüllüsü ile Ayvalık’ta yanan ormanlık alanı yeşillendirerek Türkiye çapında ses getiren Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), “Sevginin ve Gerçeğin Peşindeyiz” sloganıyla artık Tekirdağ’da da faaliyetlerine başladı.

‌İhtiyaç sahibi bireylere yardımda bulunmak, toplumda yardımlaşma bilincinin güçlenmesini sağlamak, iyi insan ve iyi toplum inşasına hizmet etmek amacıyla bir araya gelen Türkiye çapında ses getiren Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), “Sevginin ve Gerçeğin Peşindeyiz” sloganıyla artık Tekirdağ’da da faaliyetlerine başladı.   Ahbap Tekirdağ Platformu kısa sürede yaptığı sosyal sorumluluk faaliyetleri ile gençlere sorumluluk duygusu aşılarken 7’den 70’e dokunan sosyal sorumluluk faaliyetleri ile Tekirdağ’da adını duyuran sevilen ve takip edilen bir grup haline geldi. Ahbap Tekirdağ Platformu hiçbir yerden destek almadan çalışmalarını sürdürüyor.

Daha önce Kızılay’a kan bağışı yapan  Ahpab Tekirdağ  üyeleri Huzur Evi Ziyaretinde Bulundu. Platform üyeleri Huzur evinde kalan vatandaşlarla sohbet edip sorunlarını dinledi.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ