Tekirdağ Manşet Gazetesi

AÇIK HAVANIN KEYFİ KİTAP İLE BİRLEŞTİ

Tekirdağ Namık Kemal İl Halk Kütüphanesini Müdürlüğü’nce hazırlanan 55. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında; meydanlarda kitap okumak, her yerde okumanın önemine dikkat çekmek farkındalık yaratmak adına bu yıl ‘’Okumak Değiştirir’’ temasıyla 8.si gerçekleşti.
Kitap okuma etkinliği Tekirdağ sahili eski portakal büfe çay bahçesi önünde Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt’un yanısıra İl Kültür ve Truzim Müdür Vekili Abdullah Barut, İl Kültür ve Turizm Şube Müdürleri, Öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla açık havada gerçekleştirildi.
Açık havada gerçekleşen kitap okuma etkinliğine Hüseyin Pehlivan İlkokulu öğrencileri, Kazandereli Memiş Pehlivan Ortaokulu Öğrencileri ve Mektebim Okulları öğrenicileri katılarak renk kattılar öğrencilere kitap hediye edildi.
Kaymakam Arslan Yurt etkinlikle ilgili açıklama yaptı.
konuyla ilgili Kitapların dünyası, insanın en hayret verici yarattıklarından biridir. Abideler yıkılır, milletler kaybolur, medeniyeteler büyür ve ölür fakat bütün bu medeniyetlerin, tekrar tekrar nasıl ortaya çıktıklarını gösteren kitapların dünyasıdır; hala genç, hala yazıldıkları gün kadar tazedir dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ