Tekirdağ Manşet Gazetesi

Açık Havada Muhteşem Konser

Süleymanpaşa Belediyesi, Korona virüsü salgını nedeniyle sokağa çıkamayan vatandaşlara moral desteği sağlamak için her hafta sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği canlı konser yayınlarına bu hafta farklı bir konserle devam etti.

KONSER SOSYAL MEDYADAN CANLI YAYINLANDI

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı 18 Nisan Cumartesi gecesi, alınan özel izinle Süleymanpaşa’da bulunan bir sitenin bahçesinde gerçekleştirilen konser, renkli görüntülere sahne oldu. Süleymanpaşa TV’den ve Süleymanpaşa Belediyesinin resmi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanan konsere site sakinleri de balkonlarından Türk bayrakları ve alkışları ile eşlik ettiler.

TÜRK SANAT MÜZİĞİNDEN TRAKYA HAVALARINA

Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı Şefi Salih Demirci ve Konservatuvar eğitmenlerinden Emine Özata Demirci’nin solist olarak, yer aldığı ve Tekirdağlı usta müzisyenlerin eşlik ettiği konserde, Kırmızı Gül, Ada Sahilleri gibi klasikleşmiş Türk Sanat Müziği eserlerinin yanı sıra sevilen pop şarkıları ve Trakya havaları da seslendirildi.

SEVİLEN KLARNETÇİ GECEYE RENK KATTI

Üçüncüsü gerçekleşen “Evde Kal Süleymanpaşa, Biz Size Çalar Söyleriz” temalı canlı konserde Tekirdağ’ın tanınan klarnet üstadı İsmail Demirali de konuk sanatçı olarak yer aldı. Demirali’nin konser sırasında gerçekleştirdiği klarnet şovu ise gecenin en akılda kalan anlarından oldu. Demirali, şovu ile site sakinleri tarafından dakikalarca alkışlandı.

ULUSAL TV KANALLARINDA DA YER ALDI

Site bahçesinde gerçekleşen konser, birçok ulusal televizyon kanalında da yer alarak Türkiye çapında izlenirken, sosyal medya üzerinden Tekirdağ dışında yaşayan çok sayıda Tekirdağlı da konseri ilgiyle takip etti.

Fark yaratan etkinliklere imza atarak vatandaşların beğenisini kazanan Süleymanpaşa Belediyesine tebrik mesajları yağdı.

“Evde Kal Süleymanpaşa, Biz Size Çalar Söyleriz” canlı konser yayınlarının salgın tedbirleri boyunca her hafta düzenli olarak gerçekleştirilmeye devam edeceği ifade edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.