Tekirdağ Manşet Gazetesi

60 TON ÇÖP

Tekirdağ’ın Ergene İlçesinde her gün 60 Ton çöp toplanıyor.
Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü vatandaşlarına temiz bir Ergene yaratmak için gece gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor.
Sabahın ilk ışıklarında başlayarak akşam gece yarılarına kadar çöp kamyonlarıyla mesailerine devam eden Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personelleri Ergenenin 17 mahallesinde bulunan 6000 adet çöp konteynırını tek tek gezerek içini boşaltılıyor. Kamyonlara alınan çöpler döküm alanlarına götürülerek dökülüyor.
79 temizlik personeli, 16 çöp kamyonu, 2 büyük süpürge makinesi, 1 belden kırmalı temizlik aracı, 2 traktör, 2 kepçe, 1 dozer, 1 kamyon, 1 atık getirme ve 1 traktör arkası süpürge aracı ile Ergenenin temizliğini yapan Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Pazar yerlerinde ki temizlik ve yıkamadan da sorumlu.
Son sistem araçlarıyla hizmet veren Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, çalışan personelin güvenliğini ön planda tutarak çöp kamyonlarını basamakta işçi varken 30 km hız ile sabitlenmiş durumda. Yine bunun yanında geri görüş kamerası ile arka kısımda bulunan personel dikkat altına alınıyor.
Ergene’de her gün 60 ton, yılda 21.900 ton çöp toplanıyorken, temiz bir Ergene sloganıyla yola çıkan Ergene Belediyesi hizmet odaklı çalışmalarıyla halkının takdirini kazanıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ