Tekirdağ Manşet Gazetesi

50 YILDIR TESTEREYİ BIRAKMADI

Emekli öğretmen Tevfik Talaşmanlı, hobi olarak yaptığı ağaç işleri sanatını 50 yıldır bırakmadı.
Emekli öğretmen Tevfik Talaşmanlı, daha önce Hayrabolu, Süleymanpaşa öğretmen ve idareci olarak görev aldı. Muratlı ilçesinde ise İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev aldı. Son olarak 50. Orta okulunda öğrencilere İş Teknik Dersinde ağaç işleri sanatını sevdirdi.
15 yaşında tanıştığı kıl testeresini elinden hiç bırakmayan emekli öğretmen Tevfik Talaşmanlı, şimdide Hükümet Caddesi. Yorgancıoğlu Pasajında ağaç işleri ile ilgili bir dükkan açtı.
50 yıllık Hobisi hakkında açıklama yapan Talaşmanlı, 15 yaşındayken Kıl testeresi ile tanıştığını ve o günden beri kıl testeresini elinden hiç bırakmadığını söyledi.
Şimdi ise sanatını daha da yaymak için bir dükkan açtığını ifade eden Talaşmanlı, şunları kaydetti; “ 15 Yaşımda Edirne’de tarihi değere sahip Muradiye Camii panosunda dökülmüş bazı harfleri yaparak kıl testere ile ilk çalışmasını başlamıştım. Açtığım dükkan ile ağaç işlerine yönelik hediyelik eşya satışı yaptığım gibi el emeği olarak testere ile yeni ürünler imal ediyorum. Hediyelik eşyalarda halkımızın bilinçlenmesine katkı sağlamak için çalışıyorum. Ağaç hiçbir zaman ölmez bir sanattır. Aynı zamanda sağlık yönünden de tercih edilmelidir.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ