Tekirdağ Manşet Gazetesi

4. Hasat Bayramı Yaşandı

Tarım ve hayvancılık alanında en fazla yatırım yapan belediyelerin başında gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, çiftçilere destek olmak amacıyla Çorlu ilçesinin Seymen Mahallesi’nde 4. Hasat Bayramı etkinliğini gerçekleştirdi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığının organize ettiği Tekirdağ İli Ziraat Odaları Başkanlıklarının da destek verdiği 4. Hasat Bayramı etkinliğine, Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Fatih Ünsal TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Behçet Atlı, ziraat odaları temsilcileri ve Seymen Mahallesi sakinleri katıldı.

“1 Yıllık Alın Terinin, Umudunun Gerçekleşmeye Başladığı Bir Gündeyiz”

Tüm çiftçilere bereketli hasatlar dileyen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Trakya’mızın verimli toprakları üzerinde çiftçimizin, köylümüzün 1 yıllık alın terinin, umudunun gerçekleşmeye başladığı bir gündeyiz. Bugün bir araya gelmemize vesile olan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Türkiye’nin bereketli topraklarında üretmek ve ürettiğini paylaşmak, 12 bin yıldır hiç değişmeyen bir geleneğin, bir kültürün sonucudur. Çünkü bu topraklarda kurulan medeniyetler, çiftçinin alın terinin kıymetini çok iyi bilmekteydi. İşte bu yüzden topraklarımız da bizlerden bereketini hiç esirgememiştir. Çiftçilerimiz birçok olumsuzluğa karşı direnmekte, zor koşullar altında üretim yapmaya çalışmaktadır. Bugün Çorlu’muzun topraklarının önemli bir bölümünde tarımsal üretim yapılmakta ve Çorlulu çiftçilerimiz ürünlerini ülkemizin dört bir yanına göndererek ülkemizin ekonomisine önemli bir katkı sağlamaktadır. Çiftçilerimizin heyecanına ortak olduğumuz bu güzel günde tüm çiftçilerimize hayırlı, bereketli hasatlar diliyorum. Hepinizin hasat Bayramı’nı kutluyorum” şeklinde konuştu.

“Çiftçimiz Hak Ettiği Kazancı Alamıyor”

Programdaki son konuşmayı yapan Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ise, “Hasat çalışmaları devam ediyor. Ama maalesef çiftçimiz mutsuz. Çiftçi eskiden bu hasat günlerini dört gözle beklerdi. Çiftçimiz hak ettiği kazancı alamıyor. Maalesef merkezi hükümetimiz çiftçimizi desteklemek yerine ithalatla sıkıntıları çözeceğini sanıyor. Bizler mücadelemizi sürdüreceğiz ve imkânlarımızı seferber ederek tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza destek olmaya çalışacağız. Hepinize bereketli hasatlar diliyorum. Hasat Bayramınız kutlu olsun” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından hediye çekilişi düzenlendi. Çekilişte talihli olan vatandaşlara protokol üyeleri tarafından hediyeleri takdim edildi. Daha sonra katılımcılar tarafından 3. Hasat Bayramı için kurulan ve çiftçilerin ürünlerinin sergilendiği stantlar gezildi. Hasat Bayramı kapsamında biçerdöver ile buğday hasadı gerçekleştirildi.

Gecenin sonunda düzenlenen konserde Şarkıcı Seda Çakmak sevilen şarkılarını Seymen Mahallesi sakinleri için seslendirdi. Seda Çakmak konseri, hasat bayramına renk katarken, vatandaşlar söylenen şarkılara eşlik ederek doyasıya eğlendi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.