Tekirdağ Manşet Gazetesi

3. SANAYİ SİTESİ GELİYOR

Tekirdağ Madeni Eşya ve Ağaç işleri Sanatkarları Odası Başkanı Münür Kılıç, Süleymanpaşa ilçesinde yeni bir sanayi sitesi kurmak için çalıştıklarını söyledi.
Tekirdağ Madeni Eşya ve Ağaç işleri Sanatkarları Odası Başkanı Münür Kılıç, Manşet Gazetesine çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Kılıç açıklamasında Tekirdağ yeni kurmayı planladıkları iş yerlerinin üretici, imalat ve tamir gibi dükkanlar olacağını söyledi.
Planlan yerin en az 300 dükkan kapasiteli olacağını ifade eden Kılıç, şunları kaydetti;”3. bir sanayi sitesi kurulumunu düşünüyoruz. Yeri ve konumunu daha belirlemedik ama bu sanayi sitesini en az 300 dükkan olacak. Sanayi sitesinde, üretici, imalat ve tamir gibi dükkanlar olacak. Yeni sanayi sitesi mevcut sanayi sitelerine bir alternatif olacak. İşletmesi küçük, gelen daha büyük işletmeler oraya taşınacak. Sanayi sitelerini üretim üssü bile diyebiliriz. Eski Sanayi’de 145 üyemiz var. Buraya taşımakta mümkün”
“İŞÇİ BULAMIYORUZ”
Tekirdağ’da nitelikli eleman bulmakta sıkıntı yaşadıklarını da ifade eden Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü;” Tekirdağ’da işsizlik değil, nitelikli eleman sorunumuz var. Veliler öğrencileri meslek liselerine yollamıyorlar. Meslek Liseleri öğrenci sayısından dolayı yetersizdir. Öğrencileri meslek lisesinden çekemiyoruz. İşletmelerimize eleman bulamıyoruz. Kalkınma Ajansı, Mesleki Eğitim ile iş sahalarını bir araya tutup destek vermek istiyor. İnşallah bu proje önümüzü açacaktır. Ara elaman sıkıntı belki bu proje ile çözülebilir. Meslek Liselerinde ki öğrenci sayısını arttırmamız şart”
“EKONOMİYE KATKIMIZ BÜYÜK”
Sanayi esnafının Tekirdağ ekonomiye katkısının çok büyük olduğunu da ifade eden Kılıç;” Mevcut sanayi sitesinde yaklaşık bin esnafımız, 4 bin çalışanımız var. İşletmelerimiz 4 bin kişilik bir fabrikadan ülke ekonomisine daha fazla destek sağlıyorlar. Tekirdağ vergi dairesi İstanbul tabanlı olan bir çok şirket var. Keşke onların da merkezleri Tekirdağ olsa “ dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.