Tekirdağ Manşet Gazetesi

28. Tesis Açıldı

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yapılan 28. Spor tesisi törenle açıldı.
Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Hürriyet Mahallesi Süleymanpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapılan Çok Amaçlı Spor Sahası törenle hizmete açıldı.
Açılış törenine AK Parti Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, AK parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin, Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün ve Öğrenci Velileri katıldı.
Törende konuşan Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün, Süleymanpaşa’da Spor Bakanlığı ve Süleymanpaşa Belediyesinin yatırımları sayesinde son 2 yılda yatırımların arttığını ifade etti.
Tesisleri hayata geçiren Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’e teşekkür eden Üzgün, şunları kaydetti;” Süleymanpaşa Belediye Başkanımız Cüneyt Yüksel çok hızlı bir şekilde 28 tesisi ilçemize kazandırdı. 2 Yıl önce hiçbir oyun alanı yoktu. Profesyonel anlamda ise Süleymanpaşa da sadece 1 saha vardı. Bugün 28 sahayı Spor Bakanlığımız ve Belediyemiz kısa sürede inşa etti. Süleymanpaşa Gençlerimiz bu sahalardan ücretsiz bir şekilde faydalanmaya başladılar. İmam Hatip Lisesi’nin yatılı bir pansiyonu var. 24 Saat burada kalan çocuklar için bunu büyük bir hizmet olarak görüyoruz. Bu yatırımları çok hızlı bir şekilde gerçekleştiren Süleymanpaşa Belediyesi ve onun Lideri Süleymanpaşa Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.”
“2022 Yılında Büyük Yatırımlar Geliyor”
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ise tesis sorununu yapılan sahalar ile çözüldüğünü ve 2022 yılında çok daha büyük hizmetlerin geleceğinin müjdesini vererek sözlerini şöyle sürdürdü;” Süleymanpaşa Belediyesi olarak sportif yatırım hamlesine girdik. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur dedik. Spor sahaları ile ilgili birçok yatırımlar yaptık. Yatırımlara destek veren Meclis Başkanımız Mustafa Şentop ve Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum. Süleymanpaşa spor konusunda çok fakir bir ilçeydi. 200 Bin nüfusu olan ilçede sadece 2 sahamız vardı. Gençlerin enerjisini atacakları, zamanlarını harcayabilecekleri yerler noktasında sorunlar vardı. Bunları bu sahalar ile çözdük. Bunun yanında Ata Tepe Spor Kompleksi diye bir proje hazırladık. 17 Milyon değeri olan proje Trakya’nın en büyük spor Kompleksi olacak. Bu tesisimiz bölgedeki tüm okullara hizmet edecek ve 15 Bin gencimiz bu tesisten faydalanacak. Şehrin kalkınması ve gençleri daha sosyal olabilmesi için bu proje çok önemli. Bu projenin yapımında katkı sağlayan Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm Devlet erkanına teşekkür ederim. Bu bölgedeki birkaç okulunda ihtiyacını karşılayacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Birlik ve Beraberlik içinde olduğumuz sürece çok daha büyük projelere imza atacağız. Artık ilçemizde devasa projelerin ihale edildiği bir tarihe başlıyoruz. Trakya’nın en güzel 3 dönümlik Millet Bahçesini yapacağız. Teleferik merkezi ile Trakya’nın en güzel eğlence merkezlerinden birini yapacağız. Sahillerimizde ciddi bir düzenleme yapıyoruz. Dereağzı ve Değirmenaltını bir birine bağladık. Yürüyüş ve bisiklet yollarını da yapacağız. 2022 yılında Süleymanpaşa Cumhuriyet tarihinde görmediği yatırımları görecek. Beni yalnız bırakmayan Belediye Başkan Yardımcılarına, Müdürlere ve çalışma arkadaşlarıma emekleri teşekkür ediyorum. Bazen 16-17 saat çalıştığımız zamanlar oluyor. Ama Vatandaşlarımızın mutluluğunu görünce o tatlı stresler bir anda yerini mutluğa bırakıyor.”
“4 Belediyeyi Sonuna Kadar Destekliyoruz”
AK Parti Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül de AK Partili 4 Belediyeyi sonuna kadar desteklerine vurgu yaparak;” Süleymanpaşa Belediye Başkanımız Cüneyt Yüksel’e seçildiği günden beri hayata geçirdiği projelerden dolayı teşekkür ediyorum. Hizmet etme heyecanı çok yüksek. Soy ismi gibi Süleymanpaşa’ya yaptığı çalışmalarla değiştirdiğini hepimiz şahitlik ediyoruz. Milletvekilleri olarak başta Meclis Başkanımız Mustafa Şentop ve Milletvekilimiz Mustafa Yel ile birlikte Bakanlıklarda Tekirdağ’a hizmet konusunda konuları aktarmak adına tüm desteği veriyoruz. Şehrimizdeki 4 Belediye Başkanımıza desteklerimizi sonuna kadar veriyoruz. AK Parti Belediyeciliği hem hizmet hem de Gönül Belediyeciliği ile Süleymanpaşa’da bu döneme damgasını vuracak. Hedefimiz büyük. 2014 seçilerinde de yerelde makus talihi Tekirdağ’a yaşaran yerel temsilcilerden alarak, daha iyi hizmetleri sunmak için elimizden gelen tüm gayretle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tesisimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından spor tesisinin açılış kurdelası AK Parti Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, AK parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin ve Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün tarafından kesildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.