Tekirdağ Manşet Gazetesi

23 NİSAN COŞKU İLE KUTLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Tekirdağ’da coşkuyla kutlandı.
TEMSİLİ TBMM AÇILIŞI
Tekirdağ’da düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Atatürk Anıtı’na Çelenk sunulmasıyla başladı. Amfi Tiyatroda süren kutlamalarda ise öğrenciler TBMM’nin kuruluşunu canlandırdığı tiyatro oyunu büyük ilgi gördü. Tekirdağ Endüstri Meslek Lisesinin Deprem Tespit ve Uyarı Sitemi (DETUS) sergisi Robotik kodlamaya ayrı bir çığır açtı.
23 NİSAN KUTLU OLSUN
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili günün anlam ve önemini belirten Konuşmayı Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan yaptı. Ulusan konuşmasında; “23 Nisan tarihi, ülkemiz ve milletimiz için çok önemli bir ana tanıklık etmiş, asil bir Milletin verdiği İstiklal Mücadele’sinin ardından birlik ve beraberliğin abideleştiği gün olmuştur” dedi.

Tekirdağ’da düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Valilik önü tören alanında Atatürk Anıtı’na Çelenk sunulmasıyla başladı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kutlama programı sahilde Amfi Tiyatroda devam etti.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında Süleymanapaşa, Romanya ve Bulgaristan’dan gelen Ortaokul öğrencileri farklı gösteriler sundu.
Programda öğrencilerin hazırladıkları TBMM’nin kuruluşunu canlandırdığı tiyatro oyunu büyük ilgi gördü.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili günün anlam ve önemini belirten Konuşmayı Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan yaptı.
Ulusan konuşmasında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, Gazi Meclisimizin kuruluşunun 99. yıldönümüne ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Bundan 99 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Ankara’da kurulduğunu anımsatan UIusan, şunları kaydetti;” 23 Nisan tarihi, Ülkemiz ve Milletimiz için çok önemli bir ana tanıklık etmiş, asil bir Milletin verdiği İstiklal Mücadelesinin ardından birlik ve beraberliğin abideleştiği gün olmuştur. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza ve aziz Milletimize kutlu olsun. Buhranlı günlerde bağımsızlık sevdasıyla kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi, birlik ve beraberliğimizin sembolü olarak Ülkemizin ve Milletimizin ufkunu aydınlatmış: Milletimizin geleceğe emin adımlarla yürümesine ve bugünlere ulaşmamıza vesile olmuştur. Bu vesileyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve yüce Meclisimizin üyelerini, bu uğurda Vatanı ve Bayrağı için canını seve seve vermiş bütün Şehitlerimizi, Kahraman Gazilerimizi, Milli Mücadeleye canıyla, malıyla, emeğiyle katılmış Aziz Milletimizin bütün fertlerini rahmet, minnet, şükran ve saygıyla anıyorum. Tüm çocuklarımızın ve Dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.”
Amfi Tiyatroda düzenlenen törende şiir ve 23 Nisan konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül verilmesiyle sona erdi.
Bayram Kutlamaları sahil bandında Ortaokulların ve Liselerin Robotik kodlama sergisi ile devam etti.
Serginin açışını Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan’nın yaptığı sergi açılışında, en büyük ilgiyi Tekirdağ Endüstri Meslek Lisesinin Deprem Tespit ve Uyarı Sitemi (DETUS) sergisi Robotik kodlama standı gördü.
Deprem anında sesle haber veren ve uyarılarda bulunan DETUS ismi verilen proje, robotik kodlamada ayrı bir çığır açtı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ