Tekirdağ Manşet Gazetesi

2. YASAK GELDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Corona Virüsle ilgili yeni tedbir paketini açıkladı. Yeni pakette 20 yaşından küçüklere sokağa çıkma yasağı ve kısmi maske takma zorunluğu geldi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Corona Virüsle ilgili yeni tedbir canlı yayında açıkladı.
Erdoğan açıklamasında Türkiye’nin Corona Virüsle ile mücadelesinde diğer ülkelere göre daha başarılı olduğunu söyledi.
Önlemleri daha da artıracaklarını ifade eden Erdoğan, bu gece (Cuma) saat:24:00’dan sonra 65 yaş ve üstü kişilerin yanı sıra 20 yaşından küçüklere sokağa çıkma yasağı getirildiğini ifade etti.
İnsanların toplu halde bulunduğu Pazar yeri, marketler ve iş yerlerinde maske takma zorunluğunun getirildiğini ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti;” Corona Virüsle ile mücadelesinde diğer ülkelere göre daha başarılıyız. Mücadele ile ilgili tedbirlerimizi arttırarak devam ediyoruz. Saat:24:00’dan sonra 65 yaş ve üstü kişilerin yanı sıra 20 yaşından küçüklere sokağa çıkma yasağı getirdik. İnsanların toplu halde bulunduğu Pazar yeri, marketler ve iş yerlerinde maske takma zorunlu olacak. Sokakta insanlar toplu halde bulunamayacaklar. Yürürken 3 adım mesafede yürüyecekler. İl Pandemi kurulları Bulundukları illere has ek tedbir alabilecekler. Bunlara uymayan Vatandaşlarımıza da para cezası kesilecek”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.