Tekirdağ Manşet Gazetesi

2 Buçuk Milyon Dev Tasarruf

Korona virüs salgını ile mücadelede öncü çalışmalara imza atan Süleymanpaşa Belediyesi, aynı zamanda diğer belediyecilik hizmetlerini de geliştirerek faaliyetlerine devam ediyor.

Son olarak, yol çalışmalarında çıkan hafriyatın yeniden değerlendirilmesini sağlayacak olan konkasör tesisi hizmete girdi.

HAFRİYATI GERİ DÖNÜŞTÜREREK TASARRUF SAĞLAYACAK

Yol çalışmaları sırasında sökülen malzemelerin kırımını gerçekleştirerek yeniden değerlendirilmesine olanak tanıyan konkasör tesisi, hafriyat atıklarını minimuma indirecek ve yol yapım maliyetlerini önemli ölçüde düşürecek. Tesis sayesinde yılda 2 buçuk milyon TL civarında tasarruf edilmesi sağlanacak.

YÜKSEL: ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Hizmete girerek yol çalışmalarından kullanılmaya başlanan konkasör tesisi ile ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Şehrimizde yol yapım çalışmaları sırasında sökülen taşları yeniden değerlendirmek üzere kırımını gerçekleştireceğimiz konkasör tesisimizi devreye soktuk. Süleymanpaşa’mızda geçen yıl yaptığımız gibi bundan sonra da sökülen taşlar hafriyat atığı değil, yeniden değerlendirilebilir malzemeye dönüşecek. Belediyemize kazandırdığımız taş kırım tesisi sayesinde 2,5 milyon TL tasarruf etmiş olacağız. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun,” diye konuştu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.