Tekirdağ Manşet Gazetesi

15 TEMMUZ’U BİR DAHA YAŞAMAYALIM

15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan hain darbe girişimi 3. yılında Tekirdağ valiliği tarafından tören düzenlendi.
“TÜRK MİLLETİ KAHRAMANDIR”
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım Türk Milleti’nin tarih boyu kahramanlar çıkardığını ifade ederek; İstiklal ve İstikbali için 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla çıktıkları sokaklarda, yurdun dört bir köşesinde tanklara ve kurşunlara göğüslerini siper etmiş, güvenlik güçleri ile birlikte engellemiştir. Türk Milleti tarihi boyunca nice kahramanlar çıkarmıştı r” şeklinde konuştu.
“HAYAL ETMEK SERBEST”
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ise, Türk Milleti üzerinde asırlardır plan yapıldığını ifade ederek;” 700 yıl defalarca bu topraklarda bu tür oyunlar oynandı Herkes bu toprakların üzerinde hesap yapabilir. Ama herkes net bir şekilde gördü ki o hesaplar bu topraklarda tutmadı tutmayacak. Hayal etmek serbest. Ama kimsenin hayalleri bu topraklar üzerinde gerçekleşmedi gerçekleşmeyecek” dedi.
15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan hain darbe girişimi 3. yılında Tekirdağ valiliği tarafından tören düzenlendi.
Törenler eski Valilik önünde Mehter marşları ile başladı. Protokol üyeleri ve Tekirdağ halkı Mehteran eşliğine törenin yapılacağı Dolgu alana kadar yürüdü.
Tören alanında konuşma yapan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 15 Temmuz günü yaşanan hain darbe girişiminin İmanın ve Vatan sevgisinin göstergesi olduğunu söyledi.
15 Temmuz 2016 Cuma günü Milletin iradesini hiçse sayan Vatan Hainlerinin, Milletin imkanlarıyla alınan tankları, topları ve silahları bu Millete doğrultarak büyük bir ihanete giriştiklerini ifade Vali Yıldırım, şunları kaydetti;” Uzun uzun planlar yapıp karanlık odaklardan talimat alarak Milletin iradesini gasp etmeye çalışan hainlerin, hesaplayamadıkları bir şey vardı; ‘Oda sarsılmaz imanı Vatan sevgisi ve Demokrasi aşkıyla Tankların karşısında duran’ Türk Milletidir. ‘Bağımsız yaşamaya ant içmiş Aziz Milletimiz abdestini alıp ailesi ile helalleşip, gün bugündür, Vatan günüdür’ diyerek istiklal ve İstikbali için 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla çıktıkları sokaklarda, yurdun dört bir köşesinde tanklara ve kurşunlara göğüslerini siper etmiş, güvenlik güçleri ile birlikte engellemiştir. Türk Milleti tarihi boyunca nice kahramanlar çıkarmıştır. Milletimiz Demokrasisin sahip çıkmıştır. Büyük Türk Milleti nereden gelirse gelsin açıkça veya haince yapılan bütün saldırıları 15 Temmuz’da olduğu gibi daima ortadan kaldıracak inanç, cesaret ve imanla kararlılığa sahip olan olarak hür bağımsız aydınlık yarınlara doğru ilerlemeye devam edecektir”
“PLANLARI PÜSKÜRTTÜK”
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ise 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan hain darbe girişiminin 40 yıllık bir plan olduğunu ifade ederek; 15 Temmuzda, Milletimiz ülkemizin bekası için zerre adım atmadı. Herkes bu toprakların üzerinde hesap yapabilir. Ama herkes net bir şekilde gördü ki o hesaplar bu topraklarda tutmadı tutmayacak. Hayal etmek serbest. Ama kimsenin hayalleri bu topraklar üzerinde gerçekleşmedi, gerçekleşmeyecek. 700 yıl defalarca bu topraklarda bu tür oyunlar oynandı. Ama Mustafa Kemal Atatürk; ‘Dahili ve harici bedhahlar olabilir’ demişti. 40 yıllık plan Milletin feraseti Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği sayesinde o istila girişimi geri püskürtüldü” şeklinde konuştu.
Törenlere Süleymanpaşa Kaymamı Arslan Yurt, Tekirdağ AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan, MHP İl Başkanı İlker Yücel, İyi Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya, Süleymanpaşa AK parti İlçe Başkanı Sezai Çetin, İl Emniyet Müdür Mustafa Aydın, İl Jandarma Komutanı Şahin Karakaş, Sağlık İl Müdürü Cengiz Becerir, SGK İl Müdürü Fatma Derya Alan, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in yanı sıra binlerce Tekirdağlı katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.