Tekirdağ Manşet Gazetesi

15 Temmuz Süleymanpaşa’da çeşitli etkinliklerle anıldı

Beş yıl önce gerçekleşen hain darbe girişiminin yıldönümü olan 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü dolayısıyla Süleymanpaşa’da çeşitli anma etkinlikleri gerçekleştirildi. “Türkiye Geçilmez” başlığı altında düzenlenen etkinliklere Süleymanpaşa Belediyesi, Geleneksel ve Olimpik Okçuluk Turnuvası, 15 Temmuz’da 1550 Kulaç Açık Deniz Yüzme Etkinliği ve Mehter programları ile destek verdi.
ETKİNLİKLER ERKEN SAATTE BAŞLADI
Tekirdağ Valiliğinin organize ettiği 15 Temmuz Şehitleri Anma, Milli Birlik ve Demokrasi Günü, gün boyunca farklı anma etkinlikleri ile idrak edildi. Şehir Mezarlığında bulunan şehit kabirlerinin ziyareti ile başlayan program, Orta Cami’de düzenlenen Mevlid-i Şerif ile devam etti. Daha sonra Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in de katılımıyla Tekirdağlı 15 Temmuz şehidi Şehit Polis Münür Alkan’ın baba evi ziyareti gerçekleştirildi.
OKÇULUK VE YÜZME YARIŞLARI HEYECAN YARATTI
Anma etkinlikleri Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile koordine edilen Geleneksel ve Olimpik Okçuluk Turnuvası ile sürdü. Daha sonra 15 Temmuz’da 1500 Kulaç Açık Deniz Yüzme Etkinliği gerçekleştirildi. Türkiye’nin en iyi açık deniz yüzücüleri, 1500 metre yüzerek Rumeli İskelesi’nde karaya çıktı. Başkan Yüksel yüzücülere katılım madalyalarını takdim etti, sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.